reklama

Mobilny Firefox 15 już dla tabletów, ze strzelanką w zestawie

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Wydaniu desktopowego Firefoksa 15 i Thunderbirda 15 towarzyszyło udostępnienie wersji 15 przeglądarki mozilli dla urządzeń z Androidem.

Ta wersja przeglądarki została nareszcie zoptymalizowana dla tabletów o dużych ekranach. Interfejs na wyświetlaczach tabletów został wyposażony w powiększony „Awesome Bar” i możliwość przełączania widoku strony między wersją mobilną i pełnowymiarową strony, zaś do zamykania kart zaimplementowany został nowy gest: swipe-to-close. Ponadto przeglądarka ma możliwość importu zakładek i historii z przeglądarki systemowej.

Ponadto Mozilla udostępniła darmową grę typu first person shooter — BananaBread — zoptymalizowaną specjalnie dla przeglądarek obsługujących WebGL. Gra została napisana w C++ z użyciem OpenGL, a w przeglądarce wykorzystuje jedynie HTML5, JavaScript i WebGL, dzięki czemu nie wymaga do działania żadnych wtyczek. Gra przypomina Quake III Arena — gracze mogą na jednej z trzech aren zmierzyć się z botami.

Najnowszego Firefoksa dla Androida można pobrać ze sklepu Google Play. W BananaBread można zagrać na stronie Mozilli.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama