Momodora II

Strona główna Windows Gry Platformowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Momodora to seria gier przygodowych o zacięciu platformowym, która zdobyła niemałą popularność, co pozwoliło do tej pory bezpłatnemu produktowi próbować swoich sił na komercyjnym rynku. Druga część sagi, wciąż udostępniania za darmo, odchodzi nieco od bardziej zręcznościowego podejścia pierwowzoru do materii, idąc w kierunku takich popularnych hitów jak Castlevanie czy klasyczne Metroidy. Ma jednak własny styl.

W grze poznajemy historię sympatycznej dziewczyny o imieniu Momo, która z początku jeszcze o tym nie wie, ale ostatecznie przyjdzie jej uratować świat przed pewną bardzo mroczną królową. Tytuł niezwykle mocno nastawiony jest na przeczesywanie wszelkich zakamarków świetnie zaprojektowanych miejscówek. Jeżeli gdzieś nie możemy się jeszcze dostać, zapewne w to miejsce powrócimy później, po zdobyciu nowej mocy.

Przykładowo, jedną z pierwszych przydatnych zdolności jest atak z dystansu, który przy okazji likwiduje też skalne bloczki, otwierając drogę dalej. To jednak dopiero początek. Nigdy na bok nie idzie przy tym skakanie po platformach oraz eliminowanie wrogów z użyciem krótkiego ostrza. Warto rozglądać się za dzwonami, gdyż uderzenie w nie aktywuje w tym miejscu punkt kontrolny. Nie trzeba się daleko wracać po śmierci.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!