Możesz już uwolnić swoją Lumię dzięki narzędziu Windows Phone Internals

Strona główna Aktualności

O autorze

Telefony z systemem Windows Phone wreszcie będą mogły być smartfonami, urządzeniami uruchamiającymi wszystko to, co użytkownik sobie zamierzy i w pełni przez użytkownika kontrolowalnymi. Dzięki pracy człowieka, znanego na forum XDA-developers pod nickiem Heathcliff74, powstało narzędzie Windows Phone Internals, które odblokowuje na większości modeli Lumii bootloader, daje uprawnienia roota, a nawet pozwala na wgrywanie zarówno własnych, jak i zbudowanych przez społeczność ROM-ów.

Nagle Windows Phone stał się systemem o wiele bardziej interesującym. Wykorzystując narzędzie Heathcliffe'a74 będziemy mogli nie tylko instalować własne oprogramowanie, ale też pozwolić aplikacjom na wyjście z ich sandboksów, tworzyć kopie zapasowe obrazów oprogramowania na telefonie i uzyskać dostęp do systemu plików urządzenia w trybie pamięci masowej.

W pakiecie znalazł się także SDK, dzięki któremu autorskie aplikacje na Windows Phone mogą uzyskać łatwo dostęp do systemu plików i rejestru. Co najważniejsze, narzędzie działa z praktycznie wszystkimi telefonami z systemem Microsoftu, zarówno z Windows Phone 8.1 jak i Windows 10 Mobile.

Teraz pozostaje tylko czekać, jak ktoś na telefonie z Windows Phone zainstaluje Debiana, dowodząc, że także Lumia może być czymś więcej, niż tylko urządzeniem robiącym tylko to, na co zezwoli producent. Zainteresowanych szczegółami dalszych prac związanych z tym osiągnięciem zapraszamy na forum XDA. Samo narzędzie Windows Phone Internals 1.0 dostępne jest już w naszej bazie oprogramowania.

© dobreprogramy
s