r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Mozilla: Nie będzie przeglądarki Firefox dla iOS

Strona główna Aktualności

Mozilla poinformowała na swoim blogu, że nie planuje wprowadzenia przeglądarki Firefox na potrzeby urządzeń przenośnych firmy Apple. Rozwijany za to będzie Firefox Home.

W związku z rosnącym zainteresowaniem aplikacją Firefox Home, Mozilla ujawniła część planów dotyczących swojej obecności w sklepie App Store. Fundacja nie zamierza wprowadzać własnej przeglądarki internetowej dla smartfonów iPhone, iPadów czy iPodów touch. Powód jest dość prozaiczny - polityka firmy Apple. Właściciel App Store promuje własną przeglądarkę, czyli Safari. Alternatywne produkty firm trzecich nie są natomiast dopuszczane do e-sklepu. Z małym wyjątkiem, Operą Mini. Zespołowi Opera Software udało się obejść restrykcje firmy Apple dzięki kompresji danych. Żądane przez użytkownika strony są przesyłane przez serwery Opery, toteż aplikacja nie dubluje funkcji Safari.

Mozilla chce w przyszłości dalej rozwijać Firefoksa Home. Będzie on umożliwiał synchronizację haseł, obsługiwał Panoramę znaną z Firefoksa 4, a także pojawią się ułatwienia w dzieleniu się odsyłaczami do stron między internautami. Rozbudowane zostaną również usługi społecznościowe takie jak integracja z Facebookiem czy Twitterem. Firefox Home wkrótce będzie też dostępny dla smartfonów BlackBerry i telefonów z systemem Symbian.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.