Myśliwce tanio sprzedam

Strona główna Aktualności

O autorze

Stali bywalcy aukcji internetowych dobrze wiedzą, że na stronie www.eBay.com można kupić niemal wszystko. Ale nawet wśród najbardziej doświadczonych użytkowników tego serwisu sensację wzbudziło pojawienie się oferty sprzedaży rosyjskiego myśliwca Mig-29.

Wystawiająca samolot amerykańska firma Landa and Associates zapewnia, że Mig jest w idealnym stanie. Licytacja rozpoczęła się od 3 mln USD. Równocześnie trwa aukcja zgłoszonego przez tę samą firmę myśliwica F/A-18 Hornet. Latali na nim piloci z uczestniczącej w pokazach lotniczych grupy "Blue Angels", wchodzącej w skład amerykańskiej marynarki wojennej. Samolot jest znacznie tańszy od Miga - cena wywoławcza wyniosła zaledwie 1 mln USD. Aktualnie cena wynosi 2 mln USD, lecz zapewne jeszcze wzrośnie, bo zainteresowanie aukcją jest bardzo duże. Podobno zakup rozważają bogaci amerykańscy hobbyści oraz wytwórnie filmowe.

Kolejnym samolotem, który Landa and Associates wystawi na eBayu, będzie F-16. Może tą ofertą powinna zainteresować się polska armia? Cena zapewne będzie okazyjna. Wprawdzie Landa and Associates nie ma pozwolenia na eksport broni, ale Amerykanie powinni iść nam na rękę.

Niestety, a może na szczęście myśliwców na naszych aukcjach (w tym najpopularniejszej allegro.pl) kupić na razie nie można, czołgów chyba również ale wszystko inne? Czemu nie :)

© dobreprogramy
s