Niemcy migrują

Strona główna Aktualności

O autorze

Urząd podatkowy w Dolnej Saksonii (Niemcy) postanowił na 12 tysiącach desktopów zainstalować dystrybucję SuSE ze środowiskiem graficznym KDE. W tym przypadku jednak, system z którego zrezygnowano to nie Windows, ale używany od 2002 roku Solaris 8.

Migracja jest oceniana jako najważniejsze przedsięwzięcie w historii tej instytucji. Decyzja o zmianie ma być krokiem w stronę większej elastyczności, użyteczności i niższych kosztów utrzymania i szkoleń. Wybór systemu nie jest przypadkowy, SuSE jest w Niemczech bardzo popularne i współfinansowane przez tamtejszy rząd. Duża ilość komputerów będzie działała w trybie "kiosku", co oznacza, że system udostępnia użytkownikowi tylko te funkcje których potrzebuje, reszta jest dostępna tylko dla administratorów.

Niemiecka administracja bardzo chętnie migruje na Open Source, pisaliśmy już o projektach w Mannheim i Monachium. Migrują także ministerstwa (Finansów i Spraw Zagranicznych), a pakiet OpenOffice.org jest zainstalowany na ponad 50 tysiącach komputerach.

© dobreprogramy
s