Klamka zapadła, firmy nie mają innego wyjścia niż Windows 10

Strona głównaKlamka zapadła, firmy nie mają innego wyjścia niż Windows 10
28.03.2017 18:34
Klamka zapadła, firmy nie mają innego wyjścia niż Windows 10

Może i wśród użytkowników indywidualnych Microsoft zWindowsem 10 nie osiągnął takiego sukcesu, jaki zamierzał, oddawna nie słyszeliśmy o żadnych kamieniach milowych w liczbieużytkowników, ale w świecie biznesu sytuacja jest klarowna.Przyszłość jest jedna, przyszłość to Windows, oczywiściejedyne dostępne Windows. Powołując się na badania CCS Insights,Microsoft na łamach swojego technetowego bloga Enterprise Mobilityprzedstawia statystyki dotyczące tego, co dzieje się w firmachStanów Zjednoczonych i Europy.

Liczby podobno nie kłamią, tak więc według tych liczb:

  • 86% firm chce zaktualizować swoje pecety z innymi systemamiMicrosoftu do Windows 10 w ciągu 3-4 lat,
  • 47% z nich zamierza to zrobić w ciągu najbliższych 12 miesięcy,
  • 83% firm planuje połączyć zespoły i strategie zarządzania PCi zarządzania Enterprise Mobility;
  • 44% firm zamierza zrobić to w ciągu najbliższych 12 miesięcy.

Trudno by było inaczej – najpowszechniej dziś wykorzystywany wbiznesie system, tj. Windows 7, straci wsparcie w 2020 roku. Zapewnebędzie można na kolejne lata wykupić wydłużony okres wsparcia,ale może to kosztować więcej niż zbiorcze licencje na„dziesiątkę”. Dla wielu przedsiębiorstw, szczególnie tychdziałających w ramach ścisłych regulacji prawnych (branżafinansowa, medyczna) korzystanie z niewspieranych systemów po prostujest rozwiązaniem nie do przyjęcia, a nikt nie ma kompetencji, byszukać dróg wyjścia z ekosystemu Microsoftu.

Dlatego więc firmie z Redmond wskaźniki rosną. Najwyraźniejnie rosną na tyle, by pochwalić się bezwzględnymi liczbami, alesłyszymy o znaczącym przyspieszeniu tempa wdrożeń Windowsa 10na świecie oraz dramatycznym wzroście wdrożeń nowychurządzeń z Windowsem 10 zarządzanych poprzez ConfigMgr i WindowsIntune. Usługi te są zresztą obecne dziś na 99% urządzeń zWindowsem 10, które mają włączoną telemetrię.

Microsoft pochwalił się też liczbą aktywnych użytkownikówOffice 365 (85 mln miesięcznie), rolą chmury Azure w zarządzaniutożsamością (95% użytkowników korzysta z Azure Active Directory)i tempem wzrostu usług Enterprise Mobility + Security (135%kwartalnie), tj. czterokrotnie większym niż najbliższegokonkurenta.

Tak więc co, jeśli nie Microsoft?

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (130)