reklama

Nokia inwestuje w HERE, usługi od Nokii mogą zawitać na Androidzie i iOS-ie

Strona główna Aktualności

O autorze

Programista .NET i innych technologii Microsoft. Prywatnie fanboy wszystkiego, co jest związane z Windows Phone. W wolnej chwili wspomina lepsze czasy, kiedy królowała Amiga. Uwielbia jazdę rowerem i biegi długodystansowe.

Nokia bez struktury odpowiedzialnej za urządzenia mobilne skazana jest na szukanie nowych inwestycji lub rozszerzaniu już istniejących działów. Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że Finowie kierują swoją uwagę ku usługom skupionym wokół oprogramowania HERE.

Nokia ogłosiła przeznaczenie 100 milionów dolarów na rozwój usług związanych z geolokalizacją oraz oprogramowania do samochodów. Inwestycja związana jest z powiększeniem możliwości technologii HERE. Coraz bardziej zaawansowane oprogramowanie w naszych autach powoduje, że usługi lokalizacyjne od Nokii mogą być kołem napędowym dla Finów, po stracie działu mobilnego. Konkurencja jednak nie śpi i zarówno Apple, jak i firmy skupione wokół Androida, planują również stworzenie oprogramowania do samochodów. Ten segment rynku wydaje się być nie tak bardzo ciasny, w porównaniu do urządzeń mobilnych, a jednocześnie jest niezmiernie przyszłościowy.

Finowie jednakże nie chcą ograniczyć się do usługi HERE skierowanej tylko do właścicieli aut. Okazuje się, że Nokia planuje także zatrudnienie programistów mobilnych pod iOS i Androida. Czyżby miało to oznaczać, że nawigacja, mapy i inne usług od Nokii trafią na te platformy? Wszystko wskazuje na to, że Finowie rozpoczynają nowy etap w historii firmy. Mimo ogromnej straty po sprzedaży działu mobilnego, korporacja celuje w nowy segment rynku, który może pozwolić nie tylko na przetrwanie, ale i na zaistnienie na nowych rynkach oraz odniesienie tam sukcesu.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama