reklama

Nokia ma plan awaryjny na wypadek porażki Windows Phone 8

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Nokii kończą się pieniądze i nie od dziś słyszymy zapowiedzi rychłego upadku dawnego lidera rynku telefonów. Jednak tym razem Nokia się zabezpieczyła — jeśli Windows Phone 8 nie podbije rynku, Finowie skorzystają z planu „B”. Taką informację podał serwis YLE, który podsumował wystąpienie szefa zarządu Nokii w programie telewizyjnym.

Risto Siilasmaa przede wszystkim bronił decyzji Nokii, która postanowiła zastąpić Symbiana systemem Microsoftu. Wyboru dokonano po wnikliwej analizie dostępnych opcji pod wpływem spadającej popularności Symbiana. Siilasmaa mówił również, że Windows Phone 8 jest obecnie najlepszym technologicznie systemem i zapewni doskonałe, spójne wrażenia z użytkowania zarówno samego telefonu, jak i większej kolekcji produktów z systemami Microsoftu.

A jeśli system nie sprosta oczekiwaniom? Siilasmaa twierdzi, że Nokia ma plan awaryjny. Jaki? Nie wiadomo, ale możliwe, że w ogóle nie związany ze smartfonami. Szef zarządu Nokii zaznaczył, że Nokia działa również na innych rynkach, jak mapy elektroniczne i związane z nimi usługi czy oddział czysto sieciowy (Nokia Siemens Networks), ale nie zdradził, czy plan „B” dotyczy któregoś z nich.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić