r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Nokia prezentuje MeeGo - nowy system dla smartfonów

Strona główna Aktualności

Firma Nokia pokazała interfejs nowego systemu operacyjny dla smartfonów - MeeGo. Widać, że wzorowano się na Androidzie czy webOS.

Firmy Nokia i Intel poświęciły wiele sił i środków na stworzenie nowego systemu i przygotowanie go do rywalizacji z iOS oraz Androidem. MeeGo ma być lekkim, przyjaznym użytkownikowi oprogramowaniem, które będzie instalowane w smartfonach, netbookach i tabletach. W ramach Handset Project Day 1 udostępniono zrzuty ekranu, a także kilkuminutowy film pokazujący działanie nowego systemu. Na klipie można zobaczyć przeglądanie aplikacji i galerii ze zdjęciami, pisanie wiadomości, a także wykonywanie połączenia telefonicznego. Pokazano również obsługę książki adresowej, wyszukiwanie kontaktów, a także przeglądarkę internetową Fennec Mozilli.

Zaprezentowany przez Nokię MeeGo nie różni się w specjalnie od dostępnych na rynku systemów. Być może więcej funkcji zostanie pokazanych w kolejnych odsłonach. Z drugiej jednak strony producent nie ma zbyt wiele czasu - premiera wersji 1.1 przewidywana jest na październik. Nokia, która ostatnio nieco gorzej radzi sobie na rynku telefonów, chce rozpocząć walkę z producentami smartfonów. Biorąc jednak pod uwagę silną pozycję takich firm jak Apple czy Google, będzie miała trudny orzech do zgryzienia.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.