Nowa Mandriva już jest!

Strona główna Aktualności

O autorze

Najnowsza wersja dystrybucji Mandriva Linux 2007 jest już dostępna do pobrania ze strony twórców. Oficjalne ogłoszenia nie zostały jeszcze wydane, ale z pewnością jest to już ostateczna wersja.

Nowa Mandriva została wyposażona w środowisko graficzne GNOME w niedawno zaprezentowanej wersji 2.16, wraz z wsparciem dla trójwymiarowych efektów realizowanych przy użyciu technologii XGL i AIGLX oraz nowe narzędzie RPMDrake2 pozwalające na łatwe zarządzanie pakietami. Domyślnie stosowany jest nowy, prostszy i czytelniejszy, schemat graficzny "Ia Ora".

Mandriva 2007 dostępna jest w wersji typu LiveCD nazwanej One i czterech wersjach instalowanych na dysku: bezpłatnej oraz trzech płatnych: Discovery, PowerPack i PowerPack+. W zależności od wersji, wraz z systemem dostajemy aplikację Cedega (służącą do uruchamiania windowsowych gier i programów), odtwarzacz fimów LinDVD, program antywirusowy firmy Kaspersky i pakiet zabezpieczający BitDefender.

Najnowszą Mandrivę można pobrać ze stron producenta. Mandriva One zajmuje 1CD, zaś Mandriva Free mieści się na trzech płytach.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieBrzydkie podróbki figurek z PRL-u. Jest człowiek, który ma ich pokaźną kolekcję