Nowa metoda pobierania MP3

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma World Music Network (WMN) opracowała technologię jednolitego standardu, dzięki której można udostępniać muzykę i filmy w dowolnym formacie z równoczesnym śledzeniem szlaku ich dystrybucji. Technologia ta pozwala nadzorować nienaruszalności praw autorskich w imieniu artystów i wytwórni.

Do konwersji do formatu MP3 muzyki pochodzącej z płyt CD czy innych nośników technologia WMN wykorzystuje mechanizmy już istniejące, blokuje jednak ich nielegalne kopiowanie. Pliki utworzone w technologii WMN posiadają jednak unikalny nagłówek identyfikujący, który umożliwia rozpoznawania plików przez odtwarzacze MP3, aplikacje P2P, czy przeglądarki Internetowe. W tym właśnie nagłówku znajdują się informacje, umożliwiające transfer plików przez Internet bez zakłóceń i zniekształceń.

Technologia WMN dokonuje natychmiastowej konwersji utworów na pliki, które mogą być powielane dużą liczbę razy. Pomysłodawca ma nadzieję, że rozwiązanie to zostanie pozytywnie przyjęte przez branżę muzyczną, która usiłuje odzyskać kontrolę nad dystrybucją muzyki w Internecie i ukrócić nielegalny proceder wymiany muzyki w sieciach P2P. Jak zapewnia producent, nowa technologia położy kres nielegalnej dystrybucji plików i umożliwi dostarczanie tych samych materiałów przez Internet w sposób bezpieczny i z poszanowaniem praw autorskich.

Starając się ożywić sytuację na rynku tradycyjnych nośników z muzyką, WMN planuje testować swoje rozwiązanie w oparciu o własne punkty sprzedaży muzyki MUSIKiosks, które będą zlokalizowane głównie w centrach handlowych i miejscach o dużym natężeniu ruchu potencjalnych klientów.

© dobreprogramy
s