Mp3tag trafił do Windows Store. Pora zrobić porządek z opisami MP3

Mp3tag trafił do Windows Store. Pora zrobić porządek z opisami MP3

Mp3tag trafił do Windows Store. Pora zrobić porządek z opisami MP3
26.08.2018 10:47

Mp3tag, jeden ze starszych i popularniejszych programów do edycji metadanych plików muzycznych, trafił do Windows Store i można go stamtąd pobrać na komputery z Windowsem 10. Program niemal nie różni się od wysłużonej wersji Win32, co w tym przypadku należy uznać za zaletę.

Mp3tag to dość wszechstronne narzędzie, które pozwala na uporządkowanie opisów plików z muzyką i dodanie do metadanych okładek albumów, z których pochodzą. Program poradzi sobie z tagami w formatach ID3v1, ID3v2.3, ID3v2.4, iTunes MP4, WMA, Vorbis Comments i APE, może także zmieniać metadane wielu plików na raz, a na koniec zmienić nazwy plików według szablonu na podstawie metadanych. Dzięki obsłudze wyrażeń regularnych można także automatycznie poprawiać błędy, które wkradły się do opisów plików. Przy porządkowaniu plików może nawet wygenerować listy odtwarzania oraz importować i eksportować bazy metadanych. Raporty można zapisywać w formatach HTML, RTF i CSV.

350251042426087361

Warto dodać, że Mp3tag ma dostęp do baz online (Discogs, freedb i MusicBrainz), z pomocą której może automatycznie dopasować prawidłowe tagi i okładki do plików z naszej biblioteki muzycznej.

W porównaniu do wersji Win32, Mp3tag z Windows Store jest niemal identyczny. Ponieważ za aktualizacje odpowiada sklep, program w tej wersji nie ma wbudowanego systemu aktualizowania. Ponadto na razie nie ma integracji z Eksploratorem plików w postaci menu kontekstowego dla obsługiwanych formatów plików, ale to tylko kwestia czasu.

Mp3Tag znajdziecie w naszej bazie programów, zarówno w wersji klasycznej, jak i Windows Store – tę drugą pod przyciskiem „Wszystkie wersje”.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (50)