Nowa wersja klawiatury SwiftKey przynosi szereg nowości i jest dostępna za darmo

Strona główna Aktualności

O autorze

Jedna z najpopularniejszych klawiaturek na Androida – SwiftKey –przechodzi najpoważniejsze zmiany w historii. Do wczoraj aplikacja była płatna, ale już możemy pobrać ją za darmo, a twórcy skupiają się przede wszystkim na daniu użytkownikom jak najlepiej wyglądającego i najbardziej dopracowanego produktu.

SwiftKey to aplikacja, która do wprowadzania tekstu wykorzystuje mechanizm bardzo podobny do tego znanego z klawiatury Swype stosowanej m.in. w Samsungach. Twórcy ulepszyli jednak ten system dodając „uczenie się” stylu pisania. Aplikacja wykorzystuje Facebooka, Twittera, Gmaila oraz SMS-y do przewidywania, jaki wyraz powinien zostać użyty. Ponadto klawiatura może stosować więcej niż jeden słownik podczas pisania. Wspomniane zalety oraz fakt, że aplikacja była do pobrania za grosze podczas promocji z okazji 25 miliardów pobrań ze Sklepu Play sprawiło, że SwiftKey stał się jednym z najpopularniejszych wyborów użytkowników Androida.

Zespół deweloperów odpowiedzialnych za SwiftKey zamierza się teraz skupić na częstszych wydaniach, które mają na celu poprawę jakości produktu. Wraz z wczorajszym wydaniem aplikację można pobrać za darmo, a twórcy dali użytkownikom ponad 30 płatnych motywów, które kosztują 3,99 zł za sztukę lub 9,99 zł za pakiet. Można je pobrać z nowootwartego sklepu SwiftKey Store.

W ramach podziękowania za zaufanie, SwiftKey oferuje wszystkim użytkownikom, którzy zakupili aplikację, darmowy Pakiet Premium, zawierający 10 nowych motywów. Miły gest ze strony twórców SwiftKey, którzy chociaż w taki sposób postanowili podziękować swoim fanom.

Zmian jest jeszcze więcej. Od tej pory możliwe jest włączenie wiersza numerycznego, który pojawi się nad klawiaturą i umożliwi szybkie wprowadzanie numerów bez konieczności przełączania widoku lub długiego przytrzymywania klawisza.

Wraz z najnowszą wersją dodano również ponad 800 nowych emotikonów emoji. Dostępny zestaw powinien być znany dla wszystkich użytkowników Hangoutów, które używają identycznego zestawu. Poprawki dotknęły również silnika przewidywania oraz pisania za pomocą przeciągania palcem po ekranie. Dodano także więcej języków jak: białoruski, mongolski, tatarski, uzbecki oraz walijski. Zmieniono też domyślny motyw programu.

Uaktualnienie jest bardzo duże i całkowicie odmienia aplikację. Jeżeli ktoś z Was nie miał styczności z tą klawiaturką, serdecznie polecamy pobranie jej z naszej bazy programów.

© dobreprogramy