Nowa wersja testowa Windows 10 Mobile już dostępna

Strona główna Aktualności

O autorze

Testerzy mobilnego systemu od Microsoftu musieli czekać ponad miesiąc na kolejną aktualizację Windows 10 Mobile. Ta pomimo sporej zmiany w numeracji nie przynosi zbyt wielu odczuwalnych zmian. Do tego wraz z nią pojawiały się nowe, utrudniające korzystanie z telefonu błędy. Co takiego czeka nas po przesiadce na Windows 10 Mobile w wersji 10512?

Windows 10 Mobile 10512 to w dużej mierze zwiększenie stabilności działania oraz spora ilość poprawek. Ulepszono między innymi algorytm podpowiadania wyrazów podczas pisania, rozwiązano problem związany z aparatem, aplikacjami zainstalowanymi na karcie pamięci, brakiem powiadomień przy nowym SMS i MMS oraz niedziałającym dotykiem po zakończeniu rozmowy.

Niestety równie długa jest lista znanych błędów, które towarzyszą wersji 10512. Wraz z aktualizacją stracimy możliwość udostępniania Internetu, korzystania z dwustopniowego uwierzytelniania dla konta Microsoft, a aplikacja Filmy i telewizja przestanie odtwarzać wideo. W niektórych przypadkach urządzenia z dużą ilością przypiętych kafelków mogą się zawiesić i jedynym ratunkiem będzie powrót do systemu w wersji 8.1. Pełną listę zmian i znanych błędów można znaleźć na oficjalnym blogu Microsoftu.

Nowa wersja Windows 10 Mobile jest dostępna dla członków programu Insider, którzy zdecydowali się skorzystać z opcji Fast ring czyli szybszych, ale możliwe, że mniej stabilnych aktualizacji. O tym, jak się do niego zapisać i co jest potrzebne, aby pobrać testową wersję systemu wspominaliśmy przy okazji poprzednich aktualizacji.

© dobreprogramy
s