Nowe Mapy Google zintegrowane z Uberem. Osobna aplikacja przestała być potrzebna

Strona główna Aktualności

O autorze

Google udostępniło właśnie nową wersję Map Google na Androida i iOS-a. Nie jest ona jeszcze ogólnodostępna, ale aktualizacja pojawi się w sklepach lada moment. Google postawiło na jeszcze bardziej zaawansowaną integrację z Uberem oraz Lyftem: odtąd przejazd będzie można od początku do końca zamówić za pośrednictwem Map.

Dotychczasowe możliwości pozwalały i tak całkiem sporo oferowały w kwestii zamawiania Ubera. Po wpisaniu adresu docelowego, Mapy proponowały trasę, zaś w jednej z kart reprezentujących środki lokomocji dostępna była właśnie oferta Ubera z szacowaną ceną przejazdu. Po jej wybraniu użytkownik był przenoszony do aplikacji Ubera, jednak to właśnie się zmieniło.

Po wybraniu celu i przejściu na wspomnianą kartę, zobaczymy różne oferty taryfowe Ubera, wraz z przyciskiem pozwalającym na zamówienie Ubera. Również w Mapach Google będziemy mogli wybrać kartę, jaką opłacimy przejazd. Możliwe jest także, wciąż bez konieczności opuszczania aplikacji, śledzenie aktualnej lokalizacji kierowcy.

Mapy oferują także podgląd informacji o kierowcy i jego samochodzie, zadzwonienie do niego lub anulowanie zlecenia. Dostępna jest także historia przejazdów. Oznacza to, ze odtąd nie ma w zasadzie konieczności uruchamiania osobnej aplikacji Ubera. Z nowości będzie można także korzystać w Polsce. Najnowszą wersję Map znaleźć można w naszej bazie.

© dobreprogramy