Mapy Google wyprą Yanosika? Nowe fotoradary zgłosisz sam [Aktualizacja]

Mapy Google informują już o fotoradarach w 40 krajach
Mapy Google informują już o fotoradarach w 40 krajach
Oskar Ziomek

30.05.2019 12:40, aktual.: 30.05.2019 18:48

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mapy Google od kilku dni wyświetlają fotoradary na trasie. Równo tydzień temu informowaliśmy, że nowa funkcja działa już w Polsce, ale do pełni szczęścia trochę brakuje – przede wszystkim możliwości zgłaszania nowych fotoradarów i mobilnych kontroli prędkości, których nie ma jeszcze na mapie. W ten sposób od dawna działa na przykład Yanosik i jak wynika z najnowszych informacji wprost od Google – Mapy również dadzą taką możliwość.

Dodatkowe informacje o fotoradarach w Mapach Google pojawiły się w serwisie TechCrunch. Producent potwierdził, że informacje o kontrolach prędkości pojawiają się już na mapach w 40 krajach. Oprócz wspomnianej już Polski są to między innymi także Czechy, Słowacja, Włochy, Węgry, Litwa i Wielka Brytania.

Informacje o fotoradarach są wyświetlane także w Android Auto.
Informacje o fotoradarach są wyświetlane także w Android Auto.

Docelowo Mapy pozwolą kierowcom samodzielnie zgłaszać dodatkowe kontrole, o których nie ma jeszcze informacji w bazie. Co interesujące, ta opcja będzie jednak dostępna tylko na Androidzie. Zgłoszone fotoradary będą się natomiast pojawiać także w Mapach na iOS-ie.

  • Slider item
  • Slider item
[1/2]

Informacje o fotoradarach w Mapach trafiają zarówno do użytkowników na Androidzie (gdzie fotoradary wyświetlane są także w Android Auto) oraz iOS, choć są wprowadzane stopniowo. Niektórzy będą więc mogli zobaczyć fotoradary na mapie dopiero na dniach lub w najbliższych tygodniach.

Ograniczenia prędkości w Mapach Google

Co istotne, Google potwierdził także, że informacje o ograniczeniach prędkości trafią do kolejnych krajów. Obok fotoradarów, może to więc być kolejny argument, dla którego część kierowców korzystających z Yanosika zdecyduje się ograniczyć tylko do Map Google.

Ograniczenia prędkości są testowane od dłuższego czasu. Niektórzy za granicą mogli zobaczyć je w aplikacji już kilka miesięcy temu:

Niestety, na razie nie wiadomo kiedy informacje o ograniczeniach trafią do aplikacji w kolejnych krajach. Z informacji w serwisie TechCrunch wynika jednak, że nowość już teraz trafia do pierwszych użytkowników. Możliwe więc, że ograniczenia prędkości w Mapach pojawią się także w Polsce jeszcze przed tegorocznymi wakacjami.

Mapy Google są dostępne do pobrania z naszego katalogu aplikacji. Do wyboru wersja na Androida oraz iOS-a.

Aktualizacja, godz. 15.40

Biuro prasowe Google studzi entuzjazm. Jak się okazuje, wiadomości podawane przez zagraniczne serwisy o wprowadzeniu do Map Google informacji o ograniczeniach prędkości w 40 krajach są błędne. Funkcja dostępna jest wyłącznie w USA, Wielkiej Brytanii oraz Danii. Google krótko podsumowuje temat:

Na Mapach Google w Polsce nie zostały wprowadzone informacje o ograniczeniach prędkości.

Z dodatkowych informacji wynika, że Google na tę chwilę nie ma w planach wprowadzenia informacji o ograniczeniach prędkości na innych rynkach.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (135)