Mapy Google ze świetną funkcją w Polsce. Aplikacja pokaże, czy warto śpieszyć się na autobus

Mapy Google z rozkładem jazdy w czasie rzeczywistym. (depositphotos)
Mapy Google z rozkładem jazdy w czasie rzeczywistym. (depositphotos)

21.09.2018 19:03, aktual.: 21.09.2018 23:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Użytkownicy Map Google otrzymali nową funkcję, która powinna okazać się przydatna dla wszystkich korzystających z transportu publicznego. Obecnie można z niej korzystać w Warszawie i Tarnowie, ale niebawem nowość powinna zostać rozszerzona o kolejne miasta.

W Mapach Google dostępne są już informacje o rozkładzie jazdy autobusów i pociągów. Z pewnością znacząco ułatwia to korzystanie z transportu publicznego. Wystarczy bowiem wpisać docelową lokalizację, aby otrzymać listę kursujących autobusów i tramwajów, trasę oraz godziny odjazdów.

Obraz

Kolejnym ułatwieniem jest wprowadzenie podglądu na żywo, który umożliwia sprawdzenie aktualnej pozycji autobusu czy tramwaju. Dane aktualizowane są w czasie rzeczywistym. Ponadto przy planowanej godzinie przyjazdu/odjazdu pojawia się informacja o ewentualnym opóźnieniu podanym w minutach.

Wskazania podzielone są na trzy główne oznaczenia. Kolor zielony świadczy o braku problemów. W przypadku koloru czerwonego autobus pojawi się z opóźnieniem. Z kolei czarny oznacza brak informacji aktualizowanych w czasie rzeczywistym. Jak już wspomniałem, funkcja obecnie dostępna jest w Warszawie i Tarnowie. Co więcej, nie wszystkie trasy są obsługiwane i wciąż pojawią się czarne oznaczenia. Niebawem jednak usługa powinna doczekać się rozbudowania, zarówno o kolejne połączenia w Warszawie, jak i nowe miasta.

Mapy Google stają się coraz lepszym narzędziem do poruszania się po mieście. Informują bowiem o autobusach, tramwajach czy pozwalają zamówić Ubera czy mytaxi. Z kolei dla wielu kierowców stały się główną nawigacją, zapewniając dość dokładne i aktualizowane na bieżąco dane o korkach. Przydają się także podczas jazdy na rowerze lub pieszej wycieczki. Najnowszą wersję aplikacji znajdziecie w naszym katalogu aplikacji. Mapy Google dostępne są na Androida i iOS-a.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (73)
Zobacz także