r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Nowość w Netfliksie: kinowa technologia dźwięku trafia pod strzechy

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Użytkownicy Netfliksa, którzy wysoką jakość dźwięku cenią równie wysoko jak obraz 4K i HDR, będą zadowoleni z nowości wprowadzonych do aplikacji na Windows 10. Otrzymała ona bowiem obsługę technologii, którą jeszcze do niedawna spotkać można było tylko w nowoczesnych salach kinowych.

Aplikacja Netflix na Windows 10 wspiera już Dolby Atmos. Osoby posiadające odpowiedni sprzęt mogą poczuć się jak w dobrej sali kinowej – technologia umożliwia bowiem budowanie rozbudowanych systemów audio, które składają się z wielu głośników, w tym dodatkowych umieszczonych na suficie. Technicznie jest to realizowane przez zwiększenie liczby ścieżek audio, które mogę być emitowane przez konkretny głośnik. Po rozpoznaniu układu głośników w pomieszczeniu, konkretne ścieżki mogą być kierowane na konkretne głośniki, by dostarczyć wrażenie przestrzenności.

Dolby Atmos w Netfliksie dostępne jest na Windowsa 10 z zainstalowaną ostatnią dużą aktualizacją – Fall Creators Update. Obecnie odpowiednio przygotowane do wykorzystania Dolby Atmos udźwiękowienie znajdziemy w następujących filmach i serialach: Bright, Altered Carbon, Dark, Okja, The Punisher, Wheelman, Godless, Meridian, Worm Wood, Step Sisters, Blame!, Mudbound, Death Note czy The Cloverfield Paradox. Lista oczywiście będzie z czasem się powiększać. Filmy oferujące wysoką jakość dźwięku przestrzennego będą przy opisie tytułów oznaczone logo Dolby Atomos.

r   e   k   l   a   m   a

Aplikacja na Windows 10 wcześniej otrzymała wsparcie dla 4K oraz niedawno dodano obsługę HDR10. Warto wiedzieć, że należy korzystać z planu Netflix obsługującego oglądanie materiałów w jakości Ultra HD, by mieć dostęp do Dolby Atomos i wysokiej jakości obrazu. Aplikację Netflix na Windows 10 znajdziecie oczywiście w naszej bazie oprogramowania.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.