Nowy SoundCloud dla Androida — małe poprawki, ale dużo muzyki

Strona główna Aktualności

O autorze

Sposobów na słuchanie muzyki na urządzeniu mobilnym nie brakuje, ale zawsze warto poznać coś nowego. Świetną ku temu okazją jest premiera kolejnej wersji aplikacji do obsługi serwisu SoundCloud na urządzenia z systemem Android. Serwis ten może pochwalić się imponującą społecznością twórców muzyki, zespołów i producentów z całego świata. Znajdziemy tu wszystko — od muzyki tworzonej przez znane i nieznane zespoły z całego świata, przez remiksy, po audycje o różnym charakterze. Na SoundCloud co minutę umieszczanych jest 12 godzin materiału do posłuchania… za darmo i bez reklam.

Wersja 2.8 aplikacji wprowadza głównie drobne zmiany wyglądu względem poprzednich oraz możliwość wyszukiwania po hashtagach. Dzięki aplikacji możemy przede wszystkim słuchać muzyki i nagrań dźwiękowych z serwisu. W poprzedniej wersji wprowadzony został widok pomagający odkrywać nowych autorów, zaś w 2.8 nowe możliwości zyskała wyszukiwarka. Podobnie jak na stronie, podczas odtwarzania można umieścić komentarz w wybranym miejscu ścieżki. Można tu także tworzyć własne listy odtwarzania, dodawać wykonawców do obserwowanych i ścieżki do ulubionych. W porównaniu ze stroną serwisu, niczego aplikacji nie brakuje. Na Androidzie kontrolki odtwarzacza będą także widoczne na ekranie blokowania.

SoundCloud dla urządzeń mobilnych może spełniać także rolę szybkiego dyktafonu, gdyż pozwala także na nagrywanie — czy to z poziomu aplikacji, czy widżetu (w przypadku Androida) — oraz publikację nagrań na serwisach społecznościowych, publicznie bądź prywatnie.

SoundCloud 2.8 dla Androida dostępny jest w naszej bazie aplikacji. Dla iOS wciąż jest dostępna starsza wersja aplikacji ze stycznia tego roku, ale w najbliższym czasie można spodziewać się podobnej aktualizacji.

Na koniec warto dodać, że ponieważ luka znana jako heartbleed ma wpływ na bezpieczeństwo serwisu, warto zmienić używane na SoundCloud hasło.

© dobreprogramy

Komentarze