Nowy build Windows Vista i Longhorn Server dla testerów

Strona główna Aktualności

O autorze

Testerzy uczestniczący w technicznym programie beta otrzymali właśnie możliwość pobrania nowych kompilacji systemu Windows Vista i Longhorn Server oznaczonych numerem 5728. Microsoft za pośrednictwem grup dyskusyjnych informuje, że wydanie to zawiera wiele poprawek błędów zgłaszanych przez testerów dla wersji Release Candidate 1.

Korporacja zachęca do używania Windows Vista jako podstawowego systemu na co dzień, gdyż jest to już wersja coraz bliższa finalnej, a dzięki temu będzie można wykryć i poprawić ostatnie, często bardzo specyficzne błędy. Swego rodzaju ciekawostką jest równoległe wydanie edycji serwerowej, gdyż ostatnia kompilacja Longhorn Server - 5600 - wydana była na początku września, a Microsoft nieczęsto publikuje buildy serwerowe.

Windows Vista i Longhorn Server są dostępne tradycyjnie w wersjach x86 i x64. Niestety raczej nie planuje się udostępnienia tej ani żadnej przyszłej wersji beta systemu Windows Vista dla szerokiego grona odbiorców - obecne wydanie dostępne jest jedynie dla testerów uczestniczących w programie technicznym beta.


Aktualizacja, 23.09, godz. 08:36

Jak donosi serwis eWeek, Microsoft oprócz wydania bety dla testerów wybrał także losowo 100,000 uczestników programu Customer Preview Program. Linki dla nich dostępne są publicznie na stronie Microsoft. Wygląda jednak na to, że nie ma żadnych ograniczeń co do pobierania, w związku z tym zachęcamy wszystkich członków programu do ściągnięcia nowej wersji Windows Vista - klucze nie zmieniły się od czasu wydania Beta 2, więc nie powinno być problemów z aktywacją. Radzimy się pospieszyć - Microsoft zapowiada, że beta będzie dostępna publicznie przez krótki okres czasu.

© dobreprogramy
s