reklama

Nowy sklep Orange z aplikacjami mobilnymi

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Orange uruchomił dzisiaj Orange App Shop - katalog z aplikacjami na urządzenia mobilne, które można kupić nie tylko z poziomu komputera, ale także bezpośrednio z telefonu.

Operator zapewnia, że w odróżnieniu od podobnych już istniejących na rynku sklepów z oprogramowaniem, Orange App Shop jest całkowicie niezależny od platformy (systemu operacyjnego) urządzenia - w bazie znajdziemy zarówno najprostsze aplikacje w Javie, jak i bardziej rozbudowane dla Androida, Blackberry, Symbiana i Windows Mobile. Aktualnie w sklepie znajduje się około 5 tysięcy aplikacji.

Niestety Orange App Shop dostępny jest obecnie jedynie dla użytkowników z Wielkiej Brytanii i Francji, ale kolejne kraje - w tym także Polska - mają dołączyć do tego grona w przyszłym roku. Co ważne, według zapewnień Orange, zawartość katalogu będzie lokalizowana tak, by odpowiadać trendom i zapotrzebowaniu panującym w konkretnym kraju. Odnośniki do sklepu będą preinstalowane w telefonach sprzedawanych przez Orange.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama