reklama

Nowy, stabilny Google Chrome z synchronizacja zakladek

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Wydana kilka dni temu wersja przeglądarki Chrome 4.0.249 dla Windows zyskała właśnie status wersji stabilnej.

Wraz z wydanym dzisiaj Chrome 4.0 po raz pierwszy w wersji stabilnej pojawiają się dwie najbardziej oczekiwane przez użytkowników funkcje - rozszerzenia oraz synchronizacja zakładek. Rozszerzenia w wersjach rozwojowych zadebiutowały pod koniec ubiegłego roku i od tego czasu powstało ich już ponad 1500. Można je przeglądać i instalować w udostępnionej przez Google galerii rozszerzeń. Synchronizacja zakładek z kolei, również obecna wcześniej w kanale beta, przychodzi z pomocą tym, którzy korzystają z wielu komputerów i wszędzie chcieliby mieć zawsze aktualne zakładki.

Google poprawiło również wydajność Chrome, według testu Dromaeo DOM Core aż o 42% w stosunku do poprzedniego wydania. Producent chwali się także, że wzrost wydajności w stosunku do pierwszego stabilnego wydania Chrome w ubiegłym roku wynosi aż 400%. Deweloperów z pewnością zainteresuje dodanie obsługi wielu nowych API HTML 5, między innymi LocalStorage, Database API czy WebSockets. Więcej o nowej wersji Chrome można przeczytać (i obejrzeć w materiale wideo) na oficjalnym blogu Chromium.

Google Chrome 4.0.249 dla Windows można pobrać z naszego vortalu z działu PROGRAMY -> Internet i Komunikacja -> Przeglądarki stron WWW.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić