Odtwarzacz VLC dla Androida zyskuje nowe możliwości przesyłania obrazu na telewizor

Strona główna Aktualności

O autorze

Do użytkowników VLC na Androidzie trafia nowa, testowa wersja odtwarzacza (2.9.0). Przynosi ona istotne zmiany, które mogą wyraźnie zmienić sposób dotychczasowego korzystania z programu. Wśród nowości pojawia się możliwość przesyłania multimediów na telewizor z wykorzystaniem Google Chromecast oraz obsługa stacji dokującej Samsung DEX.

Obydwa rozwiązania mogą przyciągnąć do aplikacji kolejnych użytkowników. Z nowości najciekawiej wypada oczywiście obsługa strumieniowania przez Google Chromecast. Rozwiązanie ma działać analogicznie, jak w każdej innej aplikacji z tego typu wsparciem. Wystarczy więc, żeby w tej samej sieci lokalnej co smartfon znajdował się również kompatybilny odbiornik (na przykład telewizor z przystawką), by na ekranie odtwarzania w aplikacji pokazała się ikona umożliwiająca włączenie przesyłania dźwięku lub obrazu.

Obok powyższych zmian w aplikacji pojawiają się oczywiście także poprawki błędów oraz inne nowości, w tym ulepszenia stabilności, optymalizacja pod kątem Androida Oreo oraz wsparcie dla kolejnych platform. Aktualizacja jest już dostępna, ale jak zwykle w takich sytuacjach, do wszystkich użytkowników może nie trafić w tym samym momencie. Jeśli zależy nam na czasie, warto samodzielnie zajrzeć do sklepu i w razie potrzeby wymusić aktualizację.

Jeśli jak dotąd nie korzystaliśmy z wersji testowych VLC, wciąż możemy dołączyć do grona betatesterów z poziomu karty programu w Sklepie Play. Odtwarzacz VLC na Androida pobrać można za pośrednictwem naszego katalogu aplikacji. Dostępne są również wersje dla innych platfrom, w tym Windowsa (także w wersji UWP po rozwinięciu listy Wszystkie wersje), Maka oraz iOS-a.

© dobreprogramy
s