reklama

Office i inne programy Microsoftu na smartfonach Nokii

Strona główna Aktualności

O autorze

Zgodnie z naszymi porannymi zapowiedziami, firmy Microsoft oraz Nokia ogłosiły dziś szczegóły współpracy, która zaowocuje przystosowaniem aplikacji i usług świadczonych przez Microsoft do współpracy z telefonami fińskiego producenta.

Firmy zdecydowały, że wspólnie zajmą się dostosowaniem programów takich jak Office Mobile do pracy na wybranych modelach smartfonów z systemem operacyjnym Symbian. Wiadomo, że oprogramowanie Microsoftu uatrakcyjni ofertę biznesową firmy Nokia. Mowa tu o telefonach ze znanej już serii "E", które zostaną zaopatrzone w pakiet Office Mobile oraz program Office Communicator for Mobile (biznesowy komunikator do wymiany wiadomości błyskawicznych), a także zostaną przystosowane do pracy z narzędziem System Center Mobile Device Manager. Nokia oznajmiła również, że nie zamierza oferować urządzeń z systemem Windows Mobile.

Żadna z firm nie wyjawiła, kiedy oprogramowanie dotąd dedykowane dla Windows Mobile zostanie przystosowane do pracy pod systemem Symbian. Pierwszą pozycją będzie prawdopodobnie Office Communicator for Mobile, który ma pojawić się w 2010 roku.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama