reklama

OneDrive intensywnie rozwijane, Microsoft ulepsza klienta dla Androida

Strona główna Aktualności

O autorze

Hodowca maszyn wirtualnych i psów, poza tym stary linuksiarz, bonvivant i śmieszek. W 2012 roku napisał na DP o algorytmie haszowania Keccak i wciąż pamięta, jak on działa.

Po rebrandingu swojego wirtualnego dysku w chmurze Microsoft z dużym zaangażowaniem przystąpił do ulepszania OneDrive. Nic w tym dziwnego, rynek tego typu usług jest coraz bardziej zatłoczony, a ich dostawcy licytują się w powiększaniu parametrów i zwiększaniu przyjazności dla użytkowników. W ostatniej serii poprawek OneDrive parametrów co prawda nie podkręcono, ale usługę ulepszono – szczególnie dla użytkowników Androida.

Te nowości w OneDrive zostały wyproszone przez samych klientów Microsoftu. Tak przynajmniej twierdzi Omar Shahine, który na łamach oficjalnego bloga OneDrive opisuje ulepszenia wprowadzone do usługi, dotyczące przede wszystkim jej webowego interfejsu i integracji z innymi serwisami.

I tak oto od dzisiaj można przeglądać zdjęcia w znacznie lepszych dla oczu warunkach – miniaturki są wyraźnie większe. W widoku Zdjęć pojawiły się też klipy wideo, by łatwiej je było znaleźć, ulepszono przy tym odtwarzacz wideo, który wreszcie zaczął działać dobrze w Chrome i Firefoksie, a także na mobilnych przeglądarkach. Z kolei osoby, które nie lubią dynamicznie generowanych okładek albumów mogą teraz wybrać dowolne zdjęcie i zaznaczyć, by było domyślną okładką dla danego albumu.

Z poziomu OneDrive można teraz publikować klipy wideo bezpośrednio do Facebooka, tak jak wcześniej już było to możliwe ze zdjęciami. Cały proces publikacji odbywa się już po stronie serwisu Zuckerberga, bez konieczności powracania do OneDrive, można też tak opublikowane wideo od razu komentować czy tagować. Do mechanizmu współdzielenia grupy plików dodano przydatną możliwość: już po udostępnieniu oryginalnego wyboru plików w grupie można dodawać tam kolejne pliki. W ten sposób zapanować można nad kolekcjami fotografii liczącymi setki pozycji, z których chcielibyśmy się pochwalić jedynie kilkunastoma.

Finalnie warto wspomnieć o znaczących ulepszeniach klienta OneDrive dla Androida. Oznaczona numerem 2.5 wersja pozwala na współdzielenie plików i katalogów zaproszonym ludziom, wysyłanie plików do innych aplikacji, wybranie wielu plików do jednoczesnego pobrania, przenoszenie plików i folderów, sortowanie plików i folderów. Ulepsza także panel ustawień widoku i współdzielenia.

Z perspektywy użytkownika Androida OneDrive staje się dzięki tej aktualizacji całkiem atrakcyjnym narzędziem do zarządzania plikami w chmurze, które przynajmniej dla niektórych może okazać się lepsze, niż pozbawiony ostatnio funkcji edycyjnych dla plików biurowych Dysk Google. Oczywiście dla osób, które zainteresowane są wersjami płatnymi, Dysk Google pozostaje wciąż bezkonkurencyjny – 100 GB kosztuje miesięcznie zaledwie 2 dolary.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama