OneDrive dla Androida teraz z interfejsem Material Design. Wygląda rewelacyjnie

OneDrive dla Androida teraz z interfejsem Material Design. Wygląda rewelacyjnie

OneDrive dla Androida teraz z interfejsem Material Design. Wygląda rewelacyjnie
Redakcja
19.02.2015 10:06, aktualizacja: 20.02.2015 15:10

W sieci pojawiła się wersja beta nowej odsłony klienta OneDrive dla Androida. Aktualizacja tego typu nie byłaby dla nas szczególnie interesująca, gdyby nie fakt, że Microsoft postanowił w swojej aplikacji wprowadzić interfejs Material Design zalecany przez Google. Trzeba przyznać, że udało mu się to bardzo dobrze i choć jest to wersja testowa, robi świetne wrażenie.

Najnowsza odsłona OneDrive nie jest jeszcze dostępna w sklepie Google Play, ale za to znajdziemy ją w serwisie APKMirror, w którym są publikowane wyciekłe wersje plików instalacyjnych. Jeżeli posiadamy już klienta tej chmury na swoim smartfonie lub tablecie z Androidem, możemy bez trudu dokonać aktualizacji. Nowa wersja nie wprowadza nowych funkcji, ale kompletnie zmienił się jej interfejs. Teraz bazuje on na schemacie Material Design promowanym przez Google: do dyspozycji mamy więc wysuwany panel boczny, pływający przycisk do wykonywania najważniejszych operacji, a także ograniczoną do minimum kolorystykę i spłaszczony interfejs.

350131488890841025

Całość wyszła Microsoftowi bardzo schludnie i można powiedzieć, że choć aplikacja jest stosunkowo prosta, stanowi wzór do naśladowania. Jest to bardzo ciekawy przypadek, bo dostępnym jeszcze do niedawna kliencie serwisu pocztowego Outlook firma starała się nieco pokracznie naśladować interfejs Modern, aniżeli rozwiązania dedykowane Androidowi. Wygląda więc na to, że Microsoft nie tylko chce zapewnić jak najlepszy dostęp do swoich usług, ale na dodatek zrobić to tak, aby korzystanie z nich na danej platformie było jak najprzyjemniejsze. Za to należą mu się brawa, tym bardziej, że nie każda firma działa w taki sposób. Klient pracuje bardzo szybko, podczas korzystania nie natknęliśmy się na jakiekolwiek problemy. Pewną przeszkodą może być dla niektórych to, że wersja beta jest dostępna tylko w języku angielskim.

Przypominamy, że dzięki aplikacji OneDrive użytkownik otrzymuje dostęp do danych zgromadzonych w chmurze Microsoftu. Może nie tylko pobierać, ale również dodawać nowe pliki, a także zarządzać tymi już zgromadzonymi na dysku internetowym. Dzięki aplikacji mobilnej i skorzystaniu z opcji automatycznej synchronizacji zdjęć, pojemność konta użytkownika zwiększa się o dodatkowe gigabajty. Użytkownik ma możliwość zmiany tego w jakiej formie będą wyświetlane pliki (listy, bądź ikony). Poza standardowymi operacjami takimi jak wspomniane wysyłanie i pobieranie plików, OneDrive pozwala na udostępnianie i zarządzanie już udostępnionymi zasobami. Aplikację, która jest udostępniana zupełnie za darmo znajdzie w bazie naszego serwisu – jest to jednak wersja stabilna. Jeżeli chcecie wypróbować tę z interfejsem Material Design, odsyłamy do serwisu APKMirror.

Przy okazji miło nam poinformować, że Microsoft postanowił znieść ograniczenie regionalne dla ostatniej promocji przeznaczonej dla użytkowników OneDrive. Obecnie wystarczy przejść na odpowiednią stronę, a następnie pozwolić na dostęp do naszej chmury, aby uzyskać dodatkowe 100 GB miejsca na dwa lata zupełnie za darmo.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (19)