OnionShare 1.3

Strona główna Windows Internet i komunikacja Bezpośrednia wymiana plików
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

OnionShare to program do bezpośredniego udostępniania plików z wykorzystaniem mechanizmów przeglądarki Tor, a więc z zachowaniem pełnej anonimowości. Pliki mogą mieć dowolny rozmiar.

Aby skorzystać z programu, w pierwszej kolejności należy zainstalować oraz uruchomić przeglądarkę Tor. Później, już w OnionShare, trzeba wskazać na pliki lub foldery, które chcemy komuś udostępnić. Ich liczba oraz rozmiar nie są ograniczone. Dalej pozostaje już tylko nawiązanie połączenia, co skutkuje wygenerowaniem losowego adresu internetowego i ustawieniu naszego komputera jako serwera. Może to trwać dłuższą chwilę.

Wygenerowany link wystarczy teraz komuś udostępnić. Pobieranie możliwe jest również wyłącznie przez przeglądarkę Tor. OnionShare pozwala opcjonalnie automatycznie zamknąć połączenie po pobraniu plików przez pierwszą osobę.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

OnionShare: anonimowe udostępnianie plików i folderów przez sieć Tor

19
15.03.2017  •  Oskar Ziomek

Jednym z głównych elementów związanych z bezpieczeństwem podczas przeglądania zasobów Sieci jest zachowanie anonimowości. W tym pomóc może na przykład tunelowanie połączeń i wykorzystanie przeglądarki Tor. Co jednak zrobić, kiedy chcemy wysłać komuś pliki? Istnieje na to sposób: dzisiaj sprawdzimy jak działa OnionShare – niewielka aplikacja z otwartym kodem źródłowym, która bazując na połączeniu z siecią Tor, pozwala anonimowo udostępniać innym pliki i foldery dowolnego rozmiaru. Działanie polega na nawiązaniu połączenia z wykorzystaniem mechanizmów przeglądarki (która musi być więc…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #2 23.11.2017 01:03

Nie sprawdzi się.
Zawiera szpiega od amazonu, ma zamknięty kod, który nie wiadomo co i gdzie raportuje.
Moim zadaniem zapewnia ZERO prywatności, pominę milczeniem częściową kompromitacje tor-a.

  #1 16.03.2017 07:45

bardzo ciekawe. Najbliższe 3 miesiące pokażą czy się sprawdzi

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieDetroit: Become Human będzie najważniejszą premierą maja. Już graliśmy