r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Opera 45 Reborn z komunikatorem WhatsApp. Odrodzenie nabiera tempa

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

W połowie lutego ukazała się testowa wersja przeglądarki Opera 44, pierwsza kompilacja z serii Reborn. Odrodzenie polega tutaj na znacząco odświeżonym interfejsie i wykorzystaniu panelu bocznego. Sama nazwa nawiązuje zaś do innowacyjności, jaką Opera szczyciła się jeszcze przed migracją na silniki z Chromium.

Dziś w kanale deweloperskim ukazała się Opera 45, która przynosi kolejne nowości właśnie w rozwoju projektu Reborn. Nie są one jednak rewolucyjne – wprowadzono drobne poprawki w kolorystyce interfejsu w obu karnacjach czy większe przestrzenie pomiędzy przyciskami. Opera prezentuje się teraz czytelniej i mniej krzykliwie.

Najważniejsze w Operze 45 jest jednak wprowadzenie obsługi nowego panelu. Dotąd – oprócz takich elementów, jak historia przeglądania, ulubione czy panel rozszerzeń, korzystać na panelu bocznym można było jedynie z facebookowego Messengera. Już przed niecałym miesiącem wspominaliśmy, że takie możliwości są bardzo ograniczone w stosunku choćby do Vivaldiego, w którym do panelu przypiąć można dowolną witrynę.

r   e   k   l   a   m   a

W rezultacie Opera obsługuje kolejny panel, tym razem z komunikatorem WhatsApp. Podobnie jak w przypadku Messengera, możliwe jest wysunięcie panelu komunikatora, a także przypięcie go na stałe. Ponadto na ikonie WhatsAppa na panelu bocznym wyświetlana będzie kropka sygnalizująca nadejście nowej wiadomości. Instalatory nowej deweloperskiej Opery znaleźć można na blogu przeglądarki.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.