Opera Mini Opera Mini

Strona główna Android Komunikacja/społeczność Przeglądarki internetowe
Pobierz program
lub zeskanuj:

Opera Mini to flagowy produkt firmy Opera Software, przeglądarka rozwijana od wielu lat i dla wielu platform, która pozwala na oszczędzanie transferu, a dzięki niewielkim wymaganiom systemowym pracuje prawidłowo również na słabszych urządzeniach.

Głównymi punktami aplikacji jest ekran startowy z miniaturami stron do szybkiego wybierania, oraz karta zawierająca najważniejsze informacje z obserwowanych witryn i sieci społecznościowych. Przeglądarka obsługuje przeglądanie w kartach, ze względu na specyfikę działania nie obsługuje jednak języka Javascript – zawartość witryn jest kompresowana i odpowiednio przygotowywana przez serwery Opery, co pozwala zaoszczędzić nawet 90% transferu. Poprzez ustawienia użytkownik może wybrać, czy przeglądarka ma pobierać obrazki umieszczone na stronach i jeżeli tak, wybrać ich jakość. Dodatkowo potrafi wysyłać powiadomienia z wybranych serwisów społecznościowych, co pozwala w niektórych przypadkach zrezygnować z oficjalnych aplikacji.

Przeglądarka zapisuje historię przeglądanych witryn, pozwala na cofanie się bez przeładowywania strony. Opera Mini umożliwia ponadto zapisywanie haseł używanych w witrynach, zapisywanie stron jako zakładki, wybór rozmiaru czcionki oraz czyszczenie danych prywatnych. Aplikacja pozwala na zapisywanie treści witryn w pamięci urządzenia w celu otwarcia ich nawet bez dostępu do sieci internetowej.

Dodatkowymi atutami jest wyszukiwanie treści na przeglądanych stronach, automatyczne zawijanie tekstu w celów wygodniejszego czytania, oraz usługa Opera Link pozwalająca na synchronizację historii, zakładek, wyszukiwarek i witryn ekranu szybkiego wybierania pomiędzy różnymi urządzeniami. Dzięki integracji z systemowym mechanizmem udostępniania, użytkownik może podzielić się ciekawymi witrynami ze znajomymi np. poprzez email lub kod QR.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

mały rozmiar, działa na słabych telefonach, świetna kompresja danych
niektóre strony nie działają prawidłowo w trybie ekstremalnej kompresji
ocena użytkownika
01.01.2016 10:05

Opera Mini jest najlepszą przeglądarką na telefony, jeśli często korzystacie z internetu mobilnego. Zawiera dwa tryby kompresji – "wysoki" i "ekstremalny". Według statystyk zawartych w aplikacji, ekstremalny potrafi obniżyć zużycie danych o ponad 90%. Wysoki jest przeznaczony raczej dla stron, które źle działają w ekstremalnym.
Poza tym, przeglądarka ma w sobie wszystko, czego potrzebuje użytkownik – zakładki i "szybkie wybieranie" z opcją synchronizacji, karty prywatne.
A przede wszystkim nie zawiesza mi telefonu, co jest wielkim plusem :)

10-krotnie lżejsza od Chroma i Firefoksa. Zajmuje tylko 10 MB Pamięci!
Brak :)
ocena użytkownika
15.10.2015 11:05

Najlepsza przeglądarka na urządzenia mobilne. Przyda się nie tylko posiadaczom słabych telefonów ale także powiedzmy Samsungowi Galaxy S6. Opera Mini to idealny zamiennik Chroma na Androida. Śmiało wyłączcie Chroma ze swoich telefonów i zainstalujcie Operę Mini!