Opera Mini

Strona główna Android Komunikacja/społeczność Przeglądarki internetowe
Pobierz program
lub zeskanuj:

Opera Mini to flagowy produkt firmy Opera Software, przeglądarka rozwijana od wielu lat i dla wielu platform, która pozwala na oszczędzanie transferu, a dzięki niewielkim wymaganiom systemowym pracuje prawidłowo również na słabszych urządzeniach.

Głównymi punktami aplikacji jest ekran startowy z miniaturami stron do szybkiego wybierania, oraz karta zawierająca najważniejsze informacje z obserwowanych witryn i sieci społecznościowych. Przeglądarka obsługuje przeglądanie w kartach, ze względu na specyfikę działania nie obsługuje jednak języka Javascript – zawartość witryn jest kompresowana i odpowiednio przygotowywana przez serwery Opery, co pozwala zaoszczędzić nawet 90% transferu. Poprzez ustawienia użytkownik może wybrać, czy przeglądarka ma pobierać obrazki umieszczone na stronach i jeżeli tak, wybrać ich jakość. Dodatkowo potrafi wysyłać powiadomienia z wybranych serwisów społecznościowych, co pozwala w niektórych przypadkach zrezygnować z oficjalnych aplikacji.

Przeglądarka zapisuje historię przeglądanych witryn, pozwala na cofanie się bez przeładowywania strony. Opera Mini umożliwia ponadto zapisywanie haseł używanych w witrynach, zapisywanie stron jako zakładki, wybór rozmiaru czcionki oraz czyszczenie danych prywatnych. Aplikacja pozwala na zapisywanie treści witryn w pamięci urządzenia w celu otwarcia ich nawet bez dostępu do sieci internetowej.

Dodatkowymi atutami jest wyszukiwanie treści na przeglądanych stronach, automatyczne zawijanie tekstu w celów wygodniejszego czytania, oraz usługa Opera Link pozwalająca na synchronizację historii, zakładek, wyszukiwarek i witryn ekranu szybkiego wybierania pomiędzy różnymi urządzeniami. Dzięki integracji z systemowym mechanizmem udostępniania, użytkownik może podzielić się ciekawymi witrynami ze znajomymi np. poprzez email lub kod QR.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

mały rozmiar, działa na słabych telefonach, świetna kompresja danych
niektóre strony nie działają prawidłowo w trybie ekstremalnej kompresji
ocena użytkownika

Opera Mini jest najlepszą przeglądarką na telefony, jeśli często korzystacie z internetu mobilnego. Zawiera dwa tryby kompresji – "wysoki" i "ekstremalny". Według statystyk zawartych w aplikacji, ekstremalny potrafi obniżyć zużycie danych o ponad 90%. Wysoki jest przeznaczony raczej dla stron, które źle działają w ekstremalnym.
Poza tym, przeglądarka ma w sobie wszystko, czego potrzebuje użytkownik – zakładki i "szybkie wybieranie" z opcją synchronizacji, karty prywatne.
A przede wszystkim nie zawiesza mi telefonu, co jest wielkim plusem :)

01.01.2016 10:05 | Recenzja do wersji
10-krotnie lżejsza od Chroma i Firefoksa. Zajmuje tylko 10 MB Pamięci!
Brak :)
ocena użytkownika

Najlepsza przeglądarka na urządzenia mobilne. Przyda się nie tylko posiadaczom słabych telefonów ale także powiedzmy Samsungowi Galaxy S6. Opera Mini to idealny zamiennik Chroma na Androida. Śmiało wyłączcie Chroma ze swoich telefonów i zainstalujcie Operę Mini!

15.10.2015 11:05 | Recenzja do wersji

Komentarze

0 nowych
Jx1   8 #13 05.01.2018 10:25

Ludzie z Opery nie mogą się wreszcie zdecydować, który program na androida chcą rozwijać? W sklepie Google Play są 4 różne Opery. Na stronie producenta 2 Opery - zwykła i mini - zero jakiejś informacji o różnicach, jakieś porównanie funkcjonalności. Nie można zrobić jednego programu, który w opcjach miałby ewentualnie włączanie/wyłączanie jakichś funkcji. Porażka

  #12 30.09.2017 18:52

Witam, mam takie pytanie - gdzie w OperaMini przechowywane są strony offline? Jak wiadomo jest tam taka opcja zachowywania stron w offline i mam tych stron chyba na tyle dużo że ta Opera zajmuje ok 200 MB na karcie systemowej. Jestem prawie pewny że to chodzi właśnie o te strony w związku z czym zależałoby mi trochę na możliwości przeniesienia ich na dodatkową kartę sd, bo problem braku miejsca na karcie systemowej to zazwyczaj lekka katastrofa dla telefonu. Problem wydsje się dość banalny ale jednak nigdzie nie znalazłem ani słowa na ten temat. Z góry dzięki za odp.

  #11 10.09.2017 12:33

Jak ustawić w Operze DuckDuckGo, jako główną przeglądarkę na Androidzie ?

  #10 09.09.2017 09:42

Mam pytanie ,czy u kogoś też przerzuca na kanałach RSS na strony rosyjskie? Wyświetla się komunikat brak połączenia sieciowego ,gdy się odświeża stronkę wskakuja wiadomości rosyjskie, mam tak na dwóch telefonach

  #9 09.09.2017 09:39

@Gyhyg (niezalogowany): spróbuj odświeżyć stronę i przełęczy się na strony rosyjskie, wydaje mi się że opera mini jest pod kontrolą ruskich,

juta   19 #8 28.06.2017 07:18

Jak się sprawuje blokowanie reklam ?

  #7 22.12.2016 23:53

super przegladarka smiga pieknie na dodatek caly ruch odbywa sie przez inne proxy wiec jest w miare bezpieczna

  #6 22.06.2016 18:48

Zawijanie wierszy? Nic podobnego nie doświadczyłem, mimo zaznaczonej opcji. Taka ściema...

  #5 07.01.2016 17:25

@XTamaPotter: Mój smartfon mnie pyta, czy włączyć film na YT przez aplikację, czy Operę.

Jendrej   5 #4 01.01.2016 09:58

Jedyne co mi się nie podoba, to że kiedy chcę włączyć filmik z YouTube, Opera otwiera mi apkę YT zamiast odtwarzać sam film wewnętrznie. Poza tym ma bardzo dobrą kompresję i świetnie nadaje się do internetu mobilnego z ograniczonym transferem.

premislauz   14 #3 08.11.2015 17:59

Ta wspaniała przeglądarka faktycznie pozwala zaoszczędzić transfer 10-krotnie, i co ciekawe działa nie tylko na Android, W. Phone czy iOS ale nawet (w wersji Mini 8) na systemie Java w starym niemal 5l telefonie (model Samsung S5610), tylko wystarczy zmienić jedno ustawienie w Java aby nie pojawiał się komunikat o błędzie. Jedynym minusem jest brak obsługi flash czyli niemożność uruchomienia filmu na YT. Mimo wszystko gorąco polecam:)

  #2 30.08.2015 12:05

Siema mam problem z Operą na Androidzie.
Za każdym razem jak otwieream nową karte to ona ładuje się w tle, a na bieżącej wyskakuje tapeta z kotkiem i napisem OJ! WYSTĄPIŁ PROBLEM Z WYŚWIETLENIEM TEJ STRONY.
I trzeba odswieżać. Bardzi to uciążliwe. Jak to naprawić ?

  #1 25.08.2015 07:28

Siema mam dziwny problem z opera android. Za każdym razem jak otwieram nową kartę robi się błąd na bieżącej z takim kotem i komunikat. OJ NIE MOZNA WYSWIETLIC.... Jak to naprawić