r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Opera Mini

Strona główna Android Komunikacja/społeczność Przeglądarki internetowe
Pobierz program w oficjalnym sklepie Google Play
lub zeskanuj:

Opera Mini to flagowy produkt firmy Opera Software, przeglądarka rozwijana od wielu lat i dla wielu platform, która pozwala na oszczędzanie transferu, a dzięki niewielkim wymaganiom systemowym pracuje prawidłowo również na słabszych urządzeniach.

Galeria programu

Głównymi punktami aplikacji jest ekran startowy z miniaturami stron do szybkiego wybierania, oraz karta zawierająca najważniejsze informacje z obserwowanych witryn i sieci społecznościowych. Przeglądarka obsługuje przeglądanie w kartach, ze względu na specyfikę działania nie obsługuje jednak języka Javascript – zawartość witryn jest kompresowana i odpowiednio przygotowywana przez serwery Opery, co pozwala zaoszczędzić nawet 90% transferu. Poprzez ustawienia użytkownik może wybrać, czy przeglądarka ma pobierać obrazki umieszczone na stronach i jeżeli tak, wybrać ich jakość. Dodatkowo potrafi wysyłać powiadomienia z wybranych serwisów społecznościowych, co pozwala w niektórych przypadkach zrezygnować z oficjalnych aplikacji.

Przeglądarka zapisuje historię przeglądanych witryn, pozwala na cofanie się bez przeładowywania strony. Opera Mini umożliwia ponadto zapisywanie haseł używanych w witrynach, zapisywanie stron jako zakładki, wybór rozmiaru czcionki oraz czyszczenie danych prywatnych. Aplikacja pozwala na zapisywanie treści witryn w pamięci urządzenia w celu otwarcia ich nawet bez dostępu do sieci internetowej.

Dodatkowymi atutami jest wyszukiwanie treści na przeglądanych stronach, automatyczne zawijanie tekstu w celów wygodniejszego czytania, oraz usługa Opera Link pozwalająca na synchronizację historii, zakładek, wyszukiwarek i witryn ekranu szybkiego wybierania pomiędzy różnymi urządzeniami. Dzięki integracji z systemowym mechanizmem udostępniania, użytkownik może podzielić się ciekawymi witrynami ze znajomymi np. poprzez email lub kod QR.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Vivaldi Fox i nowa Opera Mini – przeglądarki chcą być kolorowe jak Vivaldi

20
OPROGRAMOWANIE 21.06.2016 | Maciej Olanicki (b.munro)

Przyznajmy sobie otwarcie, że kolorystyka interfejsu nie jest najważniejszym kryterium oceny dzisiejszych przeglądarek internetowych. Na pierwszy plan wychodzi przede wszystkim optymalizacja, szybkość ładowania stron, bezpieczeństwo, a ostatnio także energooszczędność. Niemniej popularność nowego dodatku do Firefoksa oraz nowości w mobilnej przeglądarce Opera Mini potwierdzają, że wprowadzone w ostatnim czasie w Vivaldim funkcje znajdują swoich naśladowców. Dziś bowiem ukazała się nowa wersja przeglądarki Opera Mini w wersji na Androida. Wnosi ona dwie zasadnicze zmiany, z których jedna…

Wbudowane blokowanie reklam trafia do stabilnej wersji Opery i Opery Mini

54
OPROGRAMOWANIE 04.05.2016 | Maciej Olanicki (b.munro)

Od pewnego czasu Opera oferuje w testowych wersjach swojej przeglądarki blokowanie wyświetlania reklam, co ma być odpowiedzią na coraz większe zapotrzebowanie użytkowników na tego typu narzędzia. Więcej na ten temat, poruszając także kontrowersje, jakie może wywoływać wbudowane w silnik przeglądarki blokowanie, pisaliśmy wcześniej. Dziś funkcja trafiła już do stabilnego wydania. Co ważne, także do wersji mobilnej przeglądarki, a konkretniej do przeznaczonej na Androida Opery Mini. Trudno stwierdzić, aby taki pomysł był szczególnym zaskoczeniem. Wersja Mini ma bowiem oferować użytkownikom…

Recenzje użytkowników

mały rozmiar, działa na słabych telefonach, świetna kompresja danych
niektóre strony nie działają prawidłowo w trybie ekstremalnej kompresji
ocena użytkownika

Opera Mini jest najlepszą przeglądarką na telefony, jeśli często korzystacie z internetu mobilnego. Zawiera dwa tryby kompresji – "wysoki" i "ekstremalny". Według statystyk zawartych w aplikacji, ekstremalny potrafi obniżyć zużycie danych o ponad 90%. Wysoki jest przeznaczony raczej dla stron, które źle działają w ekstremalnym.
Poza tym, przeglądarka ma w sobie wszystko, czego potrzebuje użytkownik – zakładki i "szybkie wybieranie" z opcją synchronizacji, karty prywatne.
A przede wszystkim nie zawiesza mi telefonu, co jest wielkim plusem :)

01.01.2016 10:05 | Recenzja do wersji
10-krotnie lżejsza od Chroma i Firefoksa. Zajmuje tylko 10 MB Pamięci!
Brak :)
ocena użytkownika

Najlepsza przeglądarka na urządzenia mobilne. Przyda się nie tylko posiadaczom słabych telefonów ale także powiedzmy Samsungowi Galaxy S6. Opera Mini to idealny zamiennik Chroma na Androida. Śmiało wyłączcie Chroma ze swoich telefonów i zainstalujcie Operę Mini!

15.10.2015 11:05 | Recenzja do wersji

Komentarze

0 nowych
  #7 22.12.2016 23:53

super przegladarka smiga pieknie na dodatek caly ruch odbywa sie przez inne proxy wiec jest w miare bezpieczna

  #6 22.06.2016 18:48

Zawijanie wierszy? Nic podobnego nie doświadczyłem, mimo zaznaczonej opcji. Taka ściema...

paweeloss   9 #5 07.01.2016 17:25

@XTamaPotter: Mój smartfon mnie pyta, czy włączyć film na YT przez aplikację, czy Operę.

Jendrej   5 #4 01.01.2016 09:58

Jedyne co mi się nie podoba, to że kiedy chcę włączyć filmik z YouTube, Opera otwiera mi apkę YT zamiast odtwarzać sam film wewnętrznie. Poza tym ma bardzo dobrą kompresję i świetnie nadaje się do internetu mobilnego z ograniczonym transferem.

hummer   11 #3 08.11.2015 17:59

Ta wspaniała przeglądarka faktycznie pozwala zaoszczędzić transfer 10-krotnie, i co ciekawe działa nie tylko na Android, W. Phone czy iOS ale nawet (w wersji Mini 8) na systemie Java w starym niemal 5l telefonie (model Samsung S5610), tylko wystarczy zmienić jedno ustawienie w Java aby nie pojawiał się komunikat o błędzie. Jedynym minusem jest brak obsługi flash czyli niemożność uruchomienia filmu na YT. Mimo wszystko gorąco polecam:)

  #2 30.08.2015 12:05

Siema mam problem z Operą na Androidzie.
Za każdym razem jak otwieream nową karte to ona ładuje się w tle, a na bieżącej wyskakuje tapeta z kotkiem i napisem OJ! WYSTĄPIŁ PROBLEM Z WYŚWIETLENIEM TEJ STRONY.
I trzeba odswieżać. Bardzi to uciążliwe. Jak to naprawić ?

  #1 25.08.2015 07:28

Siema mam dziwny problem z opera android. Za każdym razem jak otwieram nową kartę robi się błąd na bieżącej z takim kotem i komunikat. OJ NIE MOZNA WYSWIETLIC.... Jak to naprawić

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.