Oryginalny Windows za 299 zł - nowa kampania Microsoftu

Strona główna Aktualności

O autorze

Polski odział Microsoft rozpoczął nową kampanię skierowaną do użytkowników pirackiego oprogramowania. Pod hasłem Oryginalny Windows za 299 zł uruchomiona została nowa odsłona witryny legalnywindows.pl, a na łamach największych portali rozpoczęła się kampania bannerowa mająca na celu uzmysłowić rzeszom internautów, że koszt legalizacji systemu to niespełna 300 zł.

Wspomniana witryna funkcjonowała już od dłuższego czasu, jednak wcześniej na jej łamach promowany był Windows XP. Teraz została całkowicie przebudowana. Na jej łamach, oprócz listy sklepów w których można zakupić Vistę od 299 zł, znaleźć można m.in. argumenty dlaczego warto być legalnym, listę bezpłatnych dodatków dla posiadaczy oryginalnych systemów Windows czy filmiki z przygodami pirata Wyczesława, które mają za zadanie pokazać jakie niedogodności spotykają użytkowników nielegalnego oprogramowania. Całość ubrana jest w multimedialną, efektowną formę.

Na łamach witryny, Microsoft przypomina też o mało znanym programie Usługi Identyfikacji Produktu, dzięki któremu można dokonać wymiany podrobionego oprogramowania na oryginalne (o tej możliwości pisaliśmy po raz pierwszy w połowie 2003 roku). Osoby, które w dobrej wierze zakupiły oprogramowanie Microsoft ale mają wątpliwości co do jego autentyczności, mogą je wysłać do ekspertyzy. Jeżeli okaże się, że oprogramowanie jest faktycznie podrobione, Microsoft odsyła użytkownikowi legalną kopię. Z programu wyłączone są oczywiste podróbki takie jak nośniki CD-R, a także oprogramowanie dedykowane do sprzedaży z markowymi komputerami. Warunkiem wymiany jest dołączenie do podróbki kopii dowodu zakupu.

Warto nadmienić, że cena 299 zł dotyczy oczywiście podstawowej, pozbawionej interfejsu Aero Glass, edycji systemu Windows Vista - Home Basic w wersji OEM. Jednak jak pokazuje praktyka cena bardziej rozbudowanej edycji Home Premium to tylko około 50 zł więcej. Dla porównania, najbardziej rozbudowana edycja Visty - Ultimate - to koszt około 650 zł (również za wersję OEM).

Przypomnijmy, że równolegle, od końca sierpnia, Microsoft promuje pakiet biurowy Office 2007 dla Użytkowników Domowych za 199 zł z licencją na 3 stanowiska. Jest to czasowa oferta w związku z 15-leciem Microsoftu w Polsce. Już za niespełna 500 zł można więc stać się posiadaczem legalnego systemu Windows oraz pakietu Microsoft Office.


Aktualizacja, 11.10.2007, 11:56

Jak poinformował nas polski oddział Microsoft, kampania ta jest dziełem partnerów firmy, a nie samego Microsoftu.

© dobreprogramy

Komentarze