Permission Explorer Permission Explorer

Strona główna Android Archiwum Programy archiwalne
Pobierz program
lub zeskanuj:

Permission Exlplorer pomoże swoim użytkownikom odnaleźć się w natłoku przeróżnych uprawnień stosowanych w systemie Android. Uprawnienia zostały wprowadzone do API Androida przez Google w celu informowania klientów o potencjalnych zagrożeniach wynikających z używania aplikacji.

Aplikacja pozwoli w łatwy sposób przejrzeć uprawnienia na podstawie trzech kryteriów – kategorii, aplikacji i uprawnień. Pierwsza z zakładek dzieli uprawnienia na podkategorie takie jak kontakty, lokację czy wiadomości i na tej podstawie pozwala przeglądać aplikacje. Druga, jak sama nazwa wskazuje, pokazuje uprawnienia dla poszczególnych aplikacji. Ostatnia natomiast przypisuje aplikacje do użytych uprawnień. Aplikacja nie wykorzystuje praw roota i nie wymaga niczego, by działać poprawnie. Dzięki Permission Explorerowi użytkownik Androida ma lepszą kontrolę nad programami i grami, które znajdują się w pamięci telefonu lub tabletu i w łatwiejszy sposób wychwyci anomalie związane z nadmiernym zapotrzebowaniem na uprawnienia.

Minusem aplikacji jest brak polskiej wersji językowej oraz opisu wykorzystanych uprawnień. Programiści Permission Explorera udostępnili kod źródłowy programu, przez co każdy ma wgląd do programu i może w aktywny sposób uczestniczyć w rozwoju aplikacji.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!