r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Permission Explorer 3.1

Strona główna Android Narzędzia Inne narzędzia

Permission Exlplorer pomoże swoim użytkownikom odnaleźć się w natłoku przeróżnych uprawnień stosowanych w systemie Android. Uprawnienia zostały wprowadzone do API Androida przez Google w celu informowania klientów o potencjalnych zagrożeniach wynikających z używania aplikacji.

Aplikacja pozwoli w łatwy sposób przejrzeć uprawnienia na podstawie trzech kryteriów – kategorii, aplikacji i uprawnień. Pierwsza z zakładek dzieli uprawnienia na podkategorie takie jak kontakty, lokację czy wiadomości i na tej podstawie pozwala przeglądać aplikacje. Druga, jak sama nazwa wskazuje, pokazuje uprawnienia dla poszczególnych aplikacji. Ostatnia natomiast przypisuje aplikacje do użytych uprawnień. Aplikacja nie wykorzystuje praw roota i nie wymaga niczego, by działać poprawnie. Dzięki Permission Explorerowi użytkownik Androida ma lepszą kontrolę nad programami i grami, które znajdują się w pamięci telefonu lub tabletu i w łatwiejszy sposób wychwyci anomalie związane z nadmiernym zapotrzebowaniem na uprawnienia.

r   e   k   l   a   m   a

Minusem aplikacji jest brak polskiej wersji językowej oraz opisu wykorzystanych uprawnień. Programiści Permission Explorera udostępnili kod źródłowy programu, przez co każdy ma wgląd do programu i może w aktywny sposób uczestniczyć w rozwoju aplikacji.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.