Permission Manager Permission Manager

Strona główna Android Archiwum Programy archiwalne
Pobierz program
lub zeskanuj:

Dzięki aplikacji Permission Manager możliwe jest sprawdzenie uprawnień z jakich korzystają aplikacje zainstalowane na urządzeniu, a także ich odpowiednie ograniczenie. Aplikacja wykorzystuje mechanizmy dostępne w systemie Android 4.3 i nowszych do ograniczania uprawnień.

Wiele z aplikacji dostępnych w sklepie Google Play wymaga uprawnień, które mogą się wydawać co najmniej kuriozalne w stosunku do tego, co te aplikacje oferują. Przykładem mogą być niewielkie gry lub aplikacje dostarczające funkcję notatnika, które wymagają dostępu do funkcji takich jak lokalizacja użytkownika, jego książka adresowa, czy nawet możliwość użycia aparatu w jakie jest wyposażone urządzenie. Po zainstalowaniu aplikacji Permission Manager na telefonie lub tablecie z systemem Android 4.3 użytkownik może dokładnie sprawdzić jakie aplikacje wykorzystują jego dane osobiste lub poszczególne funkcje urządzenia. Funkcja ta jest dostępna z poziomu systemu, jednak producent, firma Google, nie zdecydowała się na udostępnienie odpowiedniego menu do zarządzania nią. Właśnie ta aplikacja to umożliwia.

Po zainstalowaniu użytkownik otrzymuje dostęp do dwóch oddzielnych aplikacji. Jedna z nich to dedykowane menu twórcy aplikacji, która wyświetla w wersji darmowej 5 najbardziej niebezpiecznych dla prywatności użytkownika programów. Drugie menu to nakładka na systemowe ustawienia, poprzez które można sprawdzić uprawnienia z jakich korzystają aplikacje (włącznie z czasem ostatniego dostępu), a także je wycofywać np. odebrać mobilnemu klientowi Facebook dostęp do lokalizacji użytkownika i wykorzystywania mechanizmów GPS. Aplikacja nie wymaga uprawnień root, nie posiada reklam i jest darmowa. Dostępna jest wersja płatna, która wyświetla większą ilość niebezpiecznych aplikacji.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!