Photoshop CC 2015 z poprawkami, nie będzie się już zawieszał na Windows

Strona główna Aktualności

O autorze

Czerwcowa aktualizacja oprogramowania od Adobe, dostarczona przez chmurę Creative Cloud, przyniosła sporo ulepszeń dla Photoshopa. Przyniosła jednak też i usterki, w tym jedną szczególnie niemiłą, prowadzącą do niespodziewanych zawieszeń się programu w wersji dla Windows. Teraz abonenci Creative Cloud otrzymali pakiet poprawek do aktualizacji, rozwiązujących zarówno ten, jak i wiele innych problemów.

Adobe choć nie ma poważnych konkurentów w branży kreatywnej, przynajmniej dla Photoshopa, stara się nas wciąż przekonać, że nie zasnęło na laurach. Wprowadzone w wersji 2015 programu ulepszenia przyniosły m.in. akcelerację sprzętową przez GPU dla narzędzi retuszujących, dodawanie szumu do rozmyć czy inteligentne wypełnianie pustych obszarów podczas generowania zdjęć panoramicznych. Nie wszystko jednak do końca przetestowano. Oprócz wspomnianej awaryjności programu (nie występującej jednak na Makach), pędzel korygujący zaczął generować na obrabianych fotkach dziwne artefakty.

Na blogu Adobe pojawiła się informacja o wydaniu aktualizacji Photoshop CC 2015.0.1, rozwiązująca ponad 30 różnych usterek, w tym problem z awariami na Windows i artefaktami pędzla. Pojawiła się też możliwość wyłączenia akceleracji GPU dla pędzla korygującego, gdyż nie wszystkim użytkownikom odpowiadał nowy tryb pracy.

Uzyskanie aktualizacji możliwe jest poprzez mechanizm wbudowany w aplikację Creative Cloud lub poprzez opcję Update w menu Help Photoshopa. Jeśli jesteście zainteresowani wykorzystaniem tego programu, to przypominamy, że Adobe w swoim modelu licencyjnym skończyło z pudełkowymi wersjami i obecnie oferuje nowe wersje wyłącznie w modelu subskrypcji. Najtańszy abonament w planie taryfowym Fotografia, dający dostęp do Photoshopa oraz Lightrooma, kosztuje 12,29 euro miesięcznie (cena już z VAT).

© dobreprogramy
s