Physion Physion 1.2.0

Strona główna Windows Edukacja i nauka Fizyka i astronomia
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Physion to bezpłatne oprogramowanie do symulacji praw fizyki na przykładzie obiektów dwuwymiarowych. Z powodzeniem znajdzie swoje zastosowanie w edukacji oraz podczas rozmaitych eksperymentów.

Wielokrotnie podczas zajęć lekcyjnych uczniowe muszą posiłkować się jedynie wiedzą teoretyczną, czy to bezpośrednio od nauczyciela, czy też z podręcznika. Chcąc jednak pokazać, jak zachowują się rozmaite przedmioty, można skorzystać np. z oprogramowania Physion, które bardzo dobrze symuluje prawa fizyki.

Physion umożliwia przygotowanie rozmaitych obiektów w dwóch wymiarach, takich jak na przykład okręgi, wielokąty czy koła zębate oraz pozwala na dodanie innych przedmiotów, z którymi obiekty wejdą w interakcje, by pokazać oddziaływanie praw fizyki. To doskonała okazja nie tylko na naukę, ale również na zabawę – można tworzyć zarówno mniej, jak i bardziej skomplikowane scenki.

Dzięki wykorzystaniu Physion użytkownicy mogą także pisać własne programy lub skrypty za pomocą języka JavaScript. Wyniki poleceń są natychmiast widoczne, co skutecznie zachęca do próbowania swoich sił i stanowi ciekawe wprowadzenie do programowania.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!