Podrabiali oprogramowanie za dwa miliardy dolarów

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Microsoft wraz z chińskim Biurem Bezpieczeństwa Publicznego poinformował o zakończonej wyrokiem skazującym wspólnej akcji przeciwko grupie piratów podrabiających oprogramowanie na niespotykaną skalę.

Dokładnie 11 osób usłyszało wyroki w sądzie w Shenzhen w Chinach. Najwyższa kara w procesie to aż sześć i pół roku pozbawienia wolności, najniższa - półtora roku. Grupa piratów odpowiedzialna była za podrabianie i sprzedaż 19 różnych produktów Microsoftu w 11 wersjach językowych na terenie 36 krajów całego świata - szacuje się, że wartość oprogramowania wyniosła ponad 2 miliardy dolarów. To zdecydowanie jedna z największych akcji wymierzonych przeciwko piratom w ciągu ostatnich lat.

Piraci aresztowani zostali w 2007 roku po wspólnym dochodzeniu chińskiego BBP i amerykańskiego FBI wspieranych przez ponad setkę dystrybutorów i tysiące klientów, którzy dali się oszukać i kupili podrobione produkty.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNetflix mówi, że ma czyste ręce. Nie zbieramy o was danych