Podróż opłacona smartfonem? PKP Intercity oraz SkyCash testują bilety mobilne

Strona główna Aktualności

O autorze

Pasażerowie pociągów PKP Intercity już wktótce będą mogli zakupić bilety na przejazd za pomocą smartfona. Bilety przejazdowe będzie można nabyć w aplikacji SkyCash. PKP Intercity dołącza zatem do dość szerokiej grupy przewoźników publicznych, którzy honorują bilety zakupione w SkyCash.

Zakupy poprzez SkyCash są bardzo proste. Możliwe jest korzystanie z konta pre-paid lub korzystanie z karty płatniczej, którą łączy się z kontem. Dzięki aplikacji mobilnej możliwe jest kupno biletów komunikacji miejskiej, kart parkingowych lub wejściówek do różnych placówek kulturalnych na terenie kilkudziesięciu miast w Polsce. Używając SkyCash, możliwe jest również wypłacenie gotówki z bankomatu bez używania karty płatniczej.

Za pomocą aplikacji pasażerowie PKP Intercity czyli pociągów TLK oraz EIC, będą mogli zakupić bilet na przejazd. Aplikacja pozwala na określenie parametrów podróży takich, jak liczba biletów, rodzaj zniżki, klasę czy rodzaj wagonu. Bilety zapisywane są w pamięci urządzenia, więc podczas kontroli nie jest wymagane połączenie internetowe. Jest to dość przydatna funkcja, gdyż podczas podróży przez zalesione tereny można mieć spore problemy z zasięgiem. Bilet zostaje dodatkowo wysłany na konto e-mail. SkyCash umożliwia również bezproblemowy zwrot biletów bez konieczności ustawiania się w kolejkach na dworcach. Start usługi zaplanowano na przełom listopada i grudnia.

Bezpłatną aplikację można pobrać wpisując w przeglądarce telefonu adres m.skycash.com, wysyłając pustego SMS-a na numer 510 510 205 (opłata zgodna z cennikiem operatora telekomunikacyjnego) lub korzystając z naszej bazy programów. Z aplikacji można korzystać na systemie operacyjnym Android, iOS oraz Windows Phone. Obecni użytkownicy będą mogli korzystać z nowej usługi bezpośrednio po uruchomieniu SkyCash, bez konieczności przeprowadzania dodatkowej aktualizacji.

© dobreprogramy
s