PKP Intercity z rezerwacją miejsc jak w samolotach

PKP Intercity z rezerwacją miejsc jak w samolotach

Honorowanie mTożsamości to nie jedyna nowość w PKP Intercity
Honorowanie mTożsamości to nie jedyna nowość w PKP Intercity
Redakcja
26.07.2019 18:13

PKP Intercity coraz śmielej wykorzystuje nowe technologie. Polski przewoźnik kolejowy wkrótce wprowadzić ma nową aplikację, która umożliwi wygodne rezerwowanie miejsc w pociągach.

PKP Intercity honoruje już usługę mObywatel, co umożliwia wygodne potwierdzanie danych osobowych i przysługujących ulg za pomocą funkcji mTożsamość i mLegitymacja. Andrzej Adamczyk zapowiedział jednak, że na tym nie koniec. Jeszcze w tym roku pojawić ma się bowiem nowa aplikacja do kupowanie biletów z wizualizacją miejsc w pociągach.

Minister Infrastruktury ujawnił, że nowe rozwiązanie ma być tak proste, jak systemy stosowane przez przewoźników lotniczych czy też FlixBusa. Użytkownicy podczas kupowanie biletów dostaną więc podgląd miejsc w całym wagonie i będą mogli wybrać to, które najbardziej im odpowiada (o ile będzie wolne). Jest to sporym przeskokiem względem obecnego systemu PKP Intercity, który umożliwia jedynie wybór strony (od okna lub korytarza).

Nowa aplikacja przewoźnika z grupy PKP pojawić ma się przed listopadem 2019 roku, więc jeszcze w tym roku klienci będą mogli korzystać z niej na szeroką skalę. Rozwiązanie w pierwszej kolejności wprowadzone ma być dla połączeń, na których jeżdżą pociągi Pendolino, Dart i Flirt. W przyszłości ma być dostępne na wszystkich liniach.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (42)