PKP Intercity coraz śmielej wykorzystuje nowe technologie. Polski przewoźnik kolejowy wkrótce wprowadzić ma nową aplikację, która umożliwi wygodne rezerwowanie miejsc w pociągach.

bEUOSdsR

PKP Intercity honoruje już usługę mObywatel, co umożliwia wygodne potwierdzanie danych osobowych i przysługujących ulg za pomocą funkcji mTożsamość i mLegitymacja. Andrzej Adamczyk zapowiedział jednak, że na tym nie koniec. Jeszcze w tym roku pojawić ma się bowiem nowa aplikacja do kupowanie biletów z wizualizacją miejsc w pociągach.

Minister Infrastruktury ujawnił, że nowe rozwiązanie ma być tak proste, jak systemy stosowane przez przewoźników lotniczych czy też FlixBusa. Użytkownicy podczas kupowanie biletów dostaną więc podgląd miejsc w całym wagonie i będą mogli wybrać to, które najbardziej im odpowiada (o ile będzie wolne). Jest to sporym przeskokiem względem obecnego systemu PKP Intercity, który umożliwia jedynie wybór strony (od okna lub korytarza).

Nowa aplikacja przewoźnika z grupy PKP pojawić ma się przed listopadem 2019 roku, więc jeszcze w tym roku klienci będą mogli korzystać z niej na szeroką skalę. Rozwiązanie w pierwszej kolejności wprowadzone ma być dla połączeń, na których jeżdżą pociągi Pendolino, Dart i Flirt. W przyszłości ma być dostępne na wszystkich liniach.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Komentarze (42)
bEUOSdtP