Podsłuch na Skype?

Strona główna Aktualności

O autorze

O ile podsłuchiwanie rozmów z telefonów stacjonarnych i komórkowych nie nastręcza organom ścigania większych problemów, z telefonią internetową nie jest już tak łatwo. Szwajcarzy szukają rozwiązania tego problemu w podrzucaniu podejrzanym komputerowych trojanów - pisze Gazeta.pl.

O tajnym dotąd projekcie, realizowanym przez resort łączności, poinformowała w niedzielę gazeta "SonntagsZeitung". Podsłuchiwanie telefonii internetowej (tzw. technologia VoIP) jest szczególnie trudne, jeśli podsłuchiwany korzysta z zagranicznych serwerów, wybiera dostawcę usług VoIP, oferującego szyfrowaną łączność (np. popularny Skype), bądź prowadzi rozmowę w ramach bezpośredniego połączenia dwóch komputerów i sam ją szyfruje.

Szwajcarska firma ERA IT Solutions, która pracuje nad szpiegowskim programem (trojanem), mającym umożliwiać podsłuch telefonii internetowej zapewnia, że udostępni go wyłącznie organom ścigania. Chodzi o to, żeby twórcy programów antywirusowych nie wprowadzili go do swych baz danych i nie stworzyli odpowiednich zabezpieczeń, czy choćby ostrzeżeń.

Więcej na ten temat w artykule Rozmowy przez Skype będą podsłuchiwane? dostępnym na łamach portalu Gazeta.pl.

© dobreprogramy
s