r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Podsłuch na Skype?

Strona główna Aktualności

O ile podsłuchiwanie rozmów z telefonów stacjonarnych i komórkowych nie nastręcza organom ścigania większych problemów, z telefonią internetową nie jest już tak łatwo. Szwajcarzy szukają rozwiązania tego problemu w podrzucaniu podejrzanym komputerowych trojanów - pisze Gazeta.pl.

O tajnym dotąd projekcie, realizowanym przez resort łączności, poinformowała w niedzielę gazeta "SonntagsZeitung". Podsłuchiwanie telefonii internetowej (tzw. technologia VoIP) jest szczególnie trudne, jeśli podsłuchiwany korzysta z zagranicznych serwerów, wybiera dostawcę usług VoIP, oferującego szyfrowaną łączność (np. popularny Skype), bądź prowadzi rozmowę w ramach bezpośredniego połączenia dwóch komputerów i sam ją szyfruje.

Szwajcarska firma ERA IT Solutions, która pracuje nad szpiegowskim programem (trojanem), mającym umożliwiać podsłuch telefonii internetowej zapewnia, że udostępni go wyłącznie organom ścigania. Chodzi o to, żeby twórcy programów antywirusowych nie wprowadzili go do swych baz danych i nie stworzyli odpowiednich zabezpieczeń, czy choćby ostrzeżeń.

Więcej na ten temat w artykule Rozmowy przez Skype będą podsłuchiwane? dostępnym na łamach portalu Gazeta.pl.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.