Polska wersja Windows 7 28 dni po RTM?

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft opublikował listopadową aktualizację programu OEM systemu Windows 7 wraz z przypuszczalnymi datami premier poszczególnych wersji językowych. Być może również na premierę wersji polskiej przyjdzie nam poczekać krócej, niż to miało miejsce w przypadku Visty.

Jak pokazuje raport, firma przewiduje - adekwatnie do nazwy - siedem wydań typu Language Waves. Finalna wersja produktu oznaczona statusem Release To Manufacturing (RTM) ma być dostępna z początku w pięciu językach: angielskim, hiszpańskim, japońskim, niemieckim i francuskim. Następnie, odpowiednio po określonej liczbie dni począwszy od jej premiery, dostępne będą kolejne wersje językowe. Polska wersja ma zostać zaprezentowana już po 28 dniach, obok brazylijskiej portugalskiej, tureckiej oraz koreańskiej. Ostatnie z wydań, Wave 7, przypada 101 dni po RTM i obejmować będzie mieszkańców krajów nadbałtyckich.

Microsoft zamierza także udostępnić aplikację Windows Anytime Upgrade (WAU). Pojawił się on wraz z debiutem systemu Windows Vista i umożliwia dokonanie bezbolesnego uaktualnienia z niższej edycji funkcjonalnej do wyższej. Korporacja planuje też Windows 7 Tech Guarantee Program. Dzięki niemu użytkownicy, którzy zdecydowali się za zakup Visty w pewnym wąskim przedziale czasowym, będą mieli możliwość aktualizacji do siódemki. Szczegółowe informacje na temat SKU Windows 7 mają pojawić w ciągu najbliższych dni.

© dobreprogramy