Power Pack 2 dla Windows Home Server wydany

Strona główna Aktualności

O autorze

Pojawił się długo wyczekiwany przez użytkowników Windows Home Server pakiet aktualizacji wydany pod nazwą Power Pack 2. WHS to specjalny serwer zbudowany w oparciu o Windows Server 2003 skierowany do użytkowników domowych. Niestety na polskim rynku traktowany jest raczej po macoszemu - nie udostępniono polskiej wersji systemu, trudno też nabyć serwery w ten system wyposażone.

W odróżnieniu do Service Packów, Power Pack 2 to w większości zbiór poprawek i nowych funkcjonalności. Wśród nowości wymienić należy nowy konektor Windows Media Center, wsparcie dla stramingu MP4, dostęp do zasobów multimedialnych na serwerze za pomocą urządzeń Windows Media Center Extender oraz rozbudowane opcje zdalnego dostępu - między innymi przeprojektowana strona główna, nowe kreatory naprawy czy narzędzia diagnostyczne Web-hosted.

Power Pack 2 dla Windows Home Server obecnie nie jest dostępny do pobrania z witryny Microsoft. Jeszcze dziś znaleźć ma się w kanele Windows Update. Więcej informacji na temat Power Pack 2 można znaleźć na stronach Microsoft.

© dobreprogramy