Powstaje mroczna przygodówka Tormentum od polskiego studia OhNoo

Strona główna Aktualności

O autorze

OhNoo jest małym, niezależnym studiem stworzonym przez trójkę naszych rodzimych twórców. Niech jednak nikogo nie zwiedzie jego wielkość, bowiem Tormentum, który szykują, zapowiada się jako naprawdę solidny kawałek przygodówki.

Gracz wcieli się w bezimiennego bohatera, który budzi się w miejscu z pogranicza snu i koszmaru. Nie pamięta on kim jest, skąd pochodzi, a jego celem stanie się odszukanie prawdy o sobie oraz odkrycie w jakim tajemniczym miejscu się znalazł. Jakby tego było mało, grę rozpoczyna jako postać uwięziona w klatce, zaś jego jedynym wspomnieniem jest wzgórze, na którym stoi rzeźba będąca odwzorowaniem wielu ludzkich dłoni.

Przy tworzeniu gry, studio inspirowało się między innymi obrazami Zdzisława Beksińskiego, a także takimi tytułami jak Demon's Souls czy Dark Seed. Dzięki takim natchnieniom, twórcom udało się uzyskać klimat mroczny i depresyjny. Zdecydowanie nie będzie to lekki tytuł.

Poza klimatyczną rozgrywką, możemy oczekiwać także dopasowanej do niej ścieżki dźwiękowej, składającej się z dwudziestu utworów oraz niesamowitej, ręcznie rysowanej grafiki. Na tym jednak nie koniec, bowiem twórcy obiecują system wyborów moralnych, które wpłyną na zakończenie gry. Chcą także wprowadzić uproszczony widok ekwipunku, dzięki czemu nie zajmie on dużo miejsca na ekranie.

Bardzo dobrą wiadomością dla wszystkich graczy będzie dostępność tytułu. Ukaże się on na PC, Maca i Linuxa, a nawet na urządzenia mobilne, zarówno Androida jak i iOS-a.

Obecnie możemy pomóc przy tworzeniu tego zacnego projektu dorzucając kilka dolarów do zbiórki pieniędzy prowadzonej na IndieGogo. Jeżeli zaś zdecydujemy się wpłacić minimum 9 dolarów (około 27 złotych) otrzymamy kopię gry, która nie będzie zabezpieczona DRM-ami. Możemy także kliknąć łapkę z kciukiem wzniesionym do góry na Steam Greenlight.

Obecne plany i poprzednie produkcje studia możecie poznać na jego oficjalnej stronie.

© dobreprogramy

Komentarze