Poznańska Impreza Wolnego Oprogramowania

Strona główna Aktualności

O autorze

19-20 maja odbędzie się 3. edycja Poznańskiej Imprezy Wolnego Oprogramowania. Organizatorzy zapraszają na nią szczególnie programistów, administratorów, profesjonalistów z branży IT, studentów kierunków informatycznych i sympatyków Wolnego Oprogramowania.

Tematyka tegorocznego P.I.W.O. poruszy między innymi zaawansowane zagadnienia związane z platformą mono, technologią Web Services, a także pisaniem skryptów dla środowiska OpenOffice.org. W tej edycji konferencji jak zwykle nie zabraknie tematów związanych z bezpieczeństwem. Omówiony zostanie system obowiązkowej kontroli dostępu RSBAC - wykład ten poprowadzi jeden z oficjalnych programistów projektu. Bezpieczeństwo systemów zostanie również poruszone podczas wykładu o testowaniu systemów IDS/IPS, który poprowadzi członek Zespołu Bezpieczeństwa Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego. Na zakończenie imprezy planowane jest "GPG Key Signing Party".

Niewątpliwym powodzeniem cieszyć się będą wykłady dwóch znakomitych gości: Krzysztofa Krzyżaniaka, który opowie o serwisie Allegro i wykorzystaniu w nim platformy LAMP oraz Christian'a Wiese z Niemiec, programisty projektu T2 - środowiska do budowania dystrybucji.

Więcej informacji na stronie P.I.W.O.. Na wszystkie wydarzenia Imprezy wstęp wolny!

© dobreprogramy
s