Praca grupowa w 2010 roku według Microsoft

Strona główna Aktualności

O autorze

Światło dzienne ujrzał sześciominutowy klip wideo wyprodukowany przez Microsoft jeszcze w 2005 roku, który przedstawia wizję korporacji na rok 2010 w kwestii pracy grupowej - czegoś, co określane jest skrótem RTC lub Real Time Collaboration.

Klip to krótki film z mini-fabułą. Poznajemy w nim amerykańskiego naukowca, który utknął na lotnisku wracając z wakacji i nie może przybyć do firmy na ważną prezentację dla prawie tysiąca słuchaczy. Niemniej dzięki najnowszym technologiom, częściowo na dzień dzisiejszy jeszcze niedostępnym (pamiętajmy, że to rok 2010) udaje mu się wejść do wirtualnego biura, współpracować w czasie rzeczywistym z szeregiem osób, poprawić prezentację, ustalić wszystkie szczegoły, kupić garnitur i wreszcie poprowadzić wykład na żywo z pokoju hotelowego...

Klip pokazuje między innymi takie technologie jak VOIP, smartfony, łączność bezprzewodową, TabletPCs, koncepcję wirtualnego biura, głosowe przeszukiwanie Internetu i transmisję wideo. Warto to zobaczyć i przekonać się na własne oczy, że choć to tylko klip pokazowy, interfejs urządzeń i ich funkcje są naprawdę nieźle dopracowane. Całość w języku angielskim.

© dobreprogramy