Privacy Badger 2018.4.10

Strona główna Windows Internet i komunikacja Nakładki i dodatki do przeglądarek
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Privacy Badger to obok popularnego Ghostery jedno z najlepszych narzędzi do ochrony prywatności użytkownika korzystającego z Internetu. Jego zadaniem jest blokowanie szkodliwych komponentów na stronach internetowych, które przechwytują poufne dane oraz rejestrują aktywność użytkownika.

Podczas swojego działania narzędzie filtruje cały ruch sieciowy, wykrywa, a następnie blokuje działanie niepożądanych i często szkodliwych komponentów. Mogą nimi być fałszywe skrypty, reklamy, pływające ramki, a nawet pliki graficzne umieszczane na stronach internetowych. W większości przypadków pozostają one niewidoczne dla nieświadomego użytkownika, w ukryciu rejestrując nasze dane.

Działanie Privacy Badger jest w pełni zautomatyzowane, jednak bardziej zaawansowani użytkownicy mogą odblokowywać w ustawieniach wykryte przez narzędzie komponenty. Privacy Badger dostępny jest w formie rozszerzenia dla przeglądarek Firefox oraz Google Chrome.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #1 16.05.2018 17:58

Nie jestem bardziej zaawansowanym użytkownikiem . Myślę ,że jest to rozszerzenie bezobsługowe a dla zaawansowanych obsługowe ,więc nie ruszając Borsuka którego ikonka tylko widnieje na pasku - czy działa w ogóle ochrona ? Zastanawiam się ,czy po zainstalowaniu zostawić rozszerzenie tak jak się domyślnie zainstalowało i pozwolić pracować bez mojej ingerencji ? Jeżeli nie będę ruszał suwaków np. do blokowania domeny ,do ciasteczek ,do odblokowania domeny , to czy Borsuk będzie działał chroniąc prywatność i sam wykonywał te czynności w dostatecznym zakresie ? Dla przykładu wykazuje mi na czerwono lewa strona paska ,że blokuje http://www.google.pl i pyta się o decyzje czy zablokować " kliknij tutaj aby domenę zablokować " . Ale i pisze tak "Nie powinieneś nimi kręcić, jeżeli wszystko działa." ,więc po co ta maskarada bo jest czerwone to jest czerwone a jest zielone to zielone a może być i żółte ? Pisze " Te suwaki pozwolą Ci kontrolować jak masz z nimi postępować " - wniosek Borsuk jest dla bardziej zaawansowanych bo ty musisz decydować a nie program ? Bez kontroli suwaków i bez podejmowania osobistej decyzji w suwakach Borsuk jest tylko gadżetem informującym kto nas śledzi i chyba nic więcej ale być może jestem w błędzie ?