[Konkurs] Szablony do OpenOffice.org

Przymrozki powoli przemijają, a wiosenne słońce obdarowuje nas ciepłymi promieniami. To też wspaniała okazja, aby wyjść z laptopem do parku, pooddychać świeżym powietrzem, poklikać i zgarnąć oszałamiającą, firmową, trendi i całkiem spoko koszulkę OpenOffice.org ! :)

Aby ją zdobyć, wystarczy tylko stworzyć przynajmniej jeden szablon do OpenOffice'a. To nic trudnego, a ile możliwości wykazania się i stworzenia czegoś fajnego.

Szczegóły:

By zdobyć koszulkę, należy stworzyć 5 szablonów do Impressa. Konkretnie chodzi o tła prezentacji. Domyślnych jest ich mało i są mało atrakcyjne. Co prawda, już dawno zaradziliśmy temu problemowi, ale przecież zawsze może być lepiej? Oprócz samych teł, w szablonie mile widziane jest dodatkowe formatowanie nagłówków, listy wypunktowania i pozostałych elementów, dodających atrakcyjności szablonowi.

Grafika to nie Twoja broszka? Jesteś geniuszem piszącym makra albo wymiatasz w branży wymagającej skomplikowanych, zautomatyzowanych obliczeń? Super! W takim razie podarujemy Ci koszulkę w zamian za jeden skomplikowany szablon formularza urzędowego lub finansowego. Albo za kilka prostych, ale przydatnych.

To nadal nie twoja dziedzina? Trudno. W takim razie wykaż się i sam zaproponuj jakiś szablon! Jeśli zostanie pozytywnie zaopiniowany przez społeczność, nagroda będzie twoja!

Warunki:

- Konkurs trwa od 24 kwietnia do 15 maja.
- Szablony muszą być udostępnione do darmowego pobrania z oficjalnego repozytorium i udostępnione na wolnej licencji (GPL, LGPL, Creative Commons).
- Właściwości szablonu muszą być poprawnie uzupełnione.
- Zgłoszone szablony nie mogą być kopią już istniejących ani nie mogą być zbyt mocno inspirowane na dodanych już do oficjalnego repozytorium (dotyczy także paczki Modern Impress Templates ). Nie mogą być także plagiatami.
- Powyższy warunek nie dotyczy wadliwych bądź niekompatybilnych szablonów. W takim przypadku należy wskazać szablon, który chce się unowocześnić. Zmiana nie może być banalna.
- Do szablonów Impressa należy dołączyć grafikę tła w wysokiej rozdzielczości, w formacie źródłowym (.xcf, .psd itp.)
- Po trzech tygodniach od rozpoczęcia przyjmowania zgłoszeń udostępniona zostanie ankieta z nadesłanymi propozycjami, gdzie przez 7 dni społeczność użytkowników OpenOffice.org będzie mogła głosować na najbardziej przydatne dodatki.
- Po pierwszym głosowaniu, szablonom przyjrzy się jury, które biorąc pod uwagę głosy społeczności, ostatecznie zdecyduje, do którego szczęściarza trafi koszulka. ;)

- Gramy fair. Nie stosujemy botów nabijających punkty i nie obchodzimy regulaminu. Masz jakieś pytania, pisz na quest-88 małpiszon o2.pl z tematem „[Konkurs] Szablony do OpenOffice.org”

Prezentacje zwykle prezentujemy przy użyciu rzutnika, dlatego musisz mieć na uwadze, że zbyt jaskrawe tła mogą źle wyglądać na ścianie. Ponadto tekst nie może się zlewać z tłem. Źle wyglądające szablony są nikomu niepotrzebne. Mało kto ma możliwość ich sprawdzenia na rzutniku, dlatego prosimy o uwzględnienie tej uwagi.

Na koniec słowo o koszulce. :) Jest z dobrego materiału. W zimie dobrze grzeje, a w lecie lansuje jego właściciela. Oprócz tego przyciąga osobników płci przeciwnej. Dodaje +10 do charyzmy. W tej koszulce zawstydzisz TurboDymoMana, a Stirlitz będzie się zastanawiał, czy miał taką Chuck Norris. To istny, zaczarowany magnes, który zrobi z Ciebie trendsettera. ;)