r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

R2firma START 10.10.4

Strona główna Windows Firma Pakiety do prowadzenia firmy

R2firma START to bezpłatna wersja zintegrowanego systemu do obsługi firmy R2firma. Zapewnia on kompleksową obsługę handlowo-księgową firmy, począwszy od obsługi magazynu, przez obsługę sprzedaży i kasy, rozrachunki i windykację należności, aż po środki trwałe i księgowość umożliwiającą kompletne rozliczenie podatku dochodowego oraz VAT. Oprogramowanie stworzone jest przez wrocławską firmę Reset2, znaną m.in. z cenionego programu R2płatnik do obsługi kadr i płac.

Szczegółowe możliwości oprogramowania R2firma są bardzo rozbudowane. Obejmują wprowadzanie i rejestrowanie najprzeróżniejszych dokumentów takich jak faktury VAT zakupu i sprzedaży (w tym eksportowe, zaliczkowe), polecenia księgowania; obsługę magazynu w tym m.in. automatyczne tworzenie dokumentów magazynowych, arkuszy inwentaryzacyjnych czy protokołów rozbieżności PR+ i PR-; rozliczenie VAT, PIT, CIT (naliczanie deklaracji VAT, PIT, CIT odbywa się oczywiście automatycznie po uprzednim zaksięgowaniu dokumentów); kontrolę rozrachunków z kontrahentami w tym m.in. restrykcje dla kontrahentów zalegających z płatnościami oraz windykacja należności, ewidencję raportów kasowych i bankowych; ewidencję środków trwałych; a także tworzenie różnego rodzaju analiz, raportów i zestawień. Wszystkie dane z systemu można wyeksportować do innych programów. Można również importować dane zapisane w formacie tekstowym.

R2firma to połączenie znanych już od dawna programów: księgowego R2fk lub R2księga (w zależności od rodzaju prowadzonej księgowości) oraz programu do prowadzenia faktur i obsługi magazynu R2faktury. Funkcjonują one jako moduły systemu R2firma i pracują na tej samej bazie danych. Dzięki temu wyeliminowano konieczność importu faktur z R2faktury do R2fk/R2księgi, a użytkownicy, dane firmy, rachunki bankowe, kontrahenci, raporty kasowe i bankowe oraz rozrachunki są wspólne dla obu modułów. Ponadto dane wprowadzone w jednym module są od razu widoczne w drugim, archiwizacja/odtwarzanie danych obejmuje dane z obu modułów, folder uruchomieniowy jest wspólny, zaś pracując w jednym module można korzystać z informacji wprowadzonych w innym, np. przeglądając rozrachunki z kontrahentem w R2fk można zobaczyć wydruk faktury z której one pochodzą.

Podstawowa, wersja programu R2firma, oznaczona jako START, jest w pełni bezpłatna. Kierowana jest do mikroprzedsiębiorców, którzy od 2018 r. muszą sprostać nowym obowiązkom związanym z JPK. Korzystając z R2firmy START będą mogli oni nie tylko przygotować i wysłać JPK-VAT bezpośrednio do Urzędu Skarbowego, ale także kompleksowo prowadzić i rozliczyć swoją firmę. Jedynym ograniczeniami wersji START są limity miesięcznie (maksymalnie 10 księgowań, 3 faktury, 3 PZ, 3 przelewy, 3 środki trwałe). Przy czym księgowania w rejestrze VAT są bez limitu miesięcznego, bez ograniczeń jest także przygotowanie i wysyłka JPK-VAT.

Oprócz tego dostępne są dwie, bardziej rozbudowane, ale już płatne wersje programu, oznaczone jako STANDARD i PRO. Program przez okres pierwszych 60 dni działa z najbardziej rozbudowaną funkcjonalnością, dając możliwość przetestowania wszystkich dostępnych opcji. Po tym okresie funkcjonalność zostaje ograniczona do wersji START. Można też wykupić licencję i korzystać z bardziej rozbudowanych możliwości, wszelkie wprowadzone wcześniej dane oczywiście pozostają.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Bezpłatna R2firma START pomoże mikroprzedsiębiorcom w JPK-VAT

26
22.12.2017  •  Leszek Kędzior

JPK, czyli Jednolity Plik Kontrolny to hasło, które spędza sen z powiek wielu mikroprzedsiębiorcom. Obowiązek przesyłania fiskusowi rejestrów sprzedaży i zakupu VAT w formie elektrocznej dotknął już większe firmy, a od stycznia 2018 r. obejmie już wszystkie, także te najmniejsze. Od 1 lipca 2018 r. obejmie ich dodatkowo obowiązek udostępnienia w formacie JPK wszystkich swoich danych – na każde żądanie urzędnika. Czasu jest więc coraz mniej, na szczęście z pomocą przychodzi firma Reset2 z bezpłatnym programem R2firma START. Wysyłka danych o zdarzeniach gospodarczych w postaci elektronicznego…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.