r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Ratunek 1.0.1

Strona główna iOS Bezpieczeństwo Bezpieczeństwo osobiste

Ratunek to aplikacja, która pozwala szybko i wygodnie wezwać odpowiednią pomoc w razie wypadku na trasie, nad wodą lub zaginięcia w górach. Aplikacja zawiera wszystkie niezbędne numery telefonu i podczas dzwonienia podaje dokładną lokalizację osoby dzwoniącej. W aplikacji można również wprowadzić dane osobiste i o alergiach (Książeczka medyczna). Dzięki temu ratownicy mogą udzielić pomocy szybciej i skuteczniej.

Aplikacja pozwala na zgłoszenie wypadku i wezwanie pomocy przez kontakt telefoniczny ze Służbami Ratowniczymi działającymi w Polsce, w regionach górskich, oraz nad wodą (GOPR, TOPR, WOPR i MOPR). W trakcie wzywania pomocy aplikacja automatycznie wybiera zintegrowany z nią numer ratunkowy w górach (601 100 300) lub nad wodą (601 100 100) i łączy się z właściwą Służbą Ratowniczą.

Ratunek ponadto automatyczne wysyła informacje z dokładną lokalizacją (do 3 m) osoby dzwoniącej do wybranej Służby Ratowniczej. Wysłanie lokalizacji następuje poprzez SMS w trakcie rozmowy telefonicznej.

Aplikacja Ratunek jest jedyną zaaprobowaną i dołączoną do systemu powiadamiania o zgłoszeniu wypadku używanego przez Ochotnicze Służby Ratownicze.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Wybierasz się w góry? Aplikacja Ratunek teraz także na iPhone'ach

13
30.11.2016  •  Maciej Olanicki

Niezwykle przydatną aplikacją dla osób wybierających się w góry lub na inny szlak turystyczny, jest dostępny od jakiegoś czasu na Androidzie Ratunek. Właśnie nadarzyła się okazja do przypomnienia o tym programie, dostępna jest już bowiem także wersja na iOS-a. Ratunek to aplikacja o skrajnie ograniczonych możliwościach, co jednak jest jak najbardziej uzasadnione – mowa o programie, który w ekstremalnych sytuacjach może ratować życie, przez co dodatkowe możliwości i wodotryski byłby tu całkowicie nie na miejscu. Program umożliwia kontakt ze służbami ratowniczymi GOPR, TOPR, WOPR i MOPR. Aby…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.