Robotics Developer Studio 2008 R2 wydane

Strona główna Aktualności

O autorze

Administrator infrastruktury obsługującej portal dobreprogramy i pasjonat nowych technologii spod różnych znaków. Przed pracą miłośnik gry w squasha, po pracy fan Formuły 1.

Microsoft wydał nową wersję Robotics Developer Studio 2008 oznaczoną jako R2 - zarówno pełną edycję Standard, jak i bezpłatne Express oraz Academic.

Robotics Developer Studio to platforma umożliwiająca tworzenie oprogramowania dla robotów, zarówno prawdziwych jak i symulowanych. Programowanie może przebiegać za pośrednictwem środowiska Visual Studio lub bezpośrednio przy pomocy własnego środowiska graficznego RDS. W nowej wersji najwazniejsze nowości to DSS Log Analyzer i usprawnienia w integracji z Visual Studio. W wersji R2 zaimplementowano wiele najnowszych technologii - przykładowo środowisko Visual Simulation Environment umożliwia teraz przeprowadzanie symulacji z wykorzystaniem między innymi technologii NVIDIA PhysX. Więcej na temat nowej wersji można znaleźć na blogu Microsoft Robotics.

Robotics Developer Studio 2008 R2 dostępne jest publicznie w dwóch postaciach - bezpłatnej wersji Express oraz pełnej Standard, którą można nabyć on-line za 499 dolarów (ewentualnie pobrać uaktualnienie). Dostępna jest jeszcze trzecia edycja Academic - bezpłatna, choć funkcjonalnie równa wersji Standard, ale można ją uzyskać wyłącznie w studenckich programach MSDN Academic Alliance i Dreamspark.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieDetroit: Become Human będzie najważniejszą premierą maja. Już graliśmy