Rufus Rufus 3.5

Strona główna Windows Akcesoria Inne akcesoria
Po​bierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Rufus to niewielkie i bardzo proste w obsłudze narzędzie, służące do formatowania dysków USB oraz tworzenia z nich bootowalnych obrazów ISO. Przygotowane przy jego użyciu nośniki posłużyć mogą jako znacznie szybsza alternatywa dla płyt CD/DVD lub nośnik instalacyjny systemu dla komputerów przenośnych niewyposażonych w napęd optyczny CD/DVD/BD.

Narzędzie po uruchomieniu (nie wymaga instalacji) automatycznie wykrywa wszystkie podłączone do komputera dyski USB, pozwalając na ich sformatowanie, stworzenie samostartującego nośnika z systemem operacyjnym oraz sprawdzenie nośnika pod kątem występowania na nim błędów (tzw. bad sectorów). Co więcej, korzystając z Rufusa mamy możliwość stworzenia nośnika, z którego uruchamiany będzie system operacyjny (bez konieczności instalacji).

Wśród zalet narzędzia wymienia się szybkość jego działania. Testy przeprowadzane przez użytkowników pokazują, że proces tworzenia bootowalnego obrazu ISO na dysku USB trwa około 30% krócej niż w przypadku konkurencyjnych rozwiązań.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Jest stworzony dla nieobeznanych użytkowników
bywa, że nie spełnia swojej roli mimo prawidłowej konfiguracji.
ocena użytkownika
31.07.2017 23:46 • Recenzja do wersji 2.16

Rufus niestety nie zawsze działa mimo prawidłowych ustawień. Poza tym w systemie windows są bardziej skuteczne narzędzia do wykonania tej samej pracy, np. diskpart.

Szybki, rozbudowany, wersja portable, możliwość tworzenia bootowalnych dysków
brak
ocena użytkownika
20.07.2016 21:51 • Recenzja do wersji 2.10.973

Program jest szybki, jest dość rozbudowany, nie trzeba go instalować.
Program świetnie tworzy bootowalne nośniki, uważam że jest to jeden z najlepszych programów do takich typu zadań.
Nigdy mnie nie zawiódł, a po wybraniu pliku ISO program sam ustawia resztę opcji.

Mała uwaga podczas anulowania formatowania - nośnik nie będzie widoczny w "Ten Komputer", ale będzie widoczny w programie "Rufus", Ale uważam że to nie jest wielka wada by dopisać do minusów.